Nejnovější zprávy: Hasiči zachraňovali z cisterny dva dělníky, kteří se uvnitř přiotrávili Před 87 lety začala stavba letiště v Hrabůvce. Fungovalo do roku 1959

Společnost

​Pamatujete na daňka s prodlužovačkou z hukvaldské obory? Víme, jak dopadl

Během podzimu jsme psali o daňkovi s prodlužovačkou, který běhal po hukvaldské oboře. Rozhodli jsme se zjistit, jaký ho potkal osud.

Daněk s prodlužovačkou v oboře Hukvaldy. Foto: Antonín Navrátil

Fotky daňka s prodlužovačkou v oboře Hukvaldy se začaly šířit na sociálních sítích loni v září. „Někdo tady musel prodlužovačku pohodit, ale jak přesně k tomu došlo, to nevíme. Nebezpečné to však rozhodně není,” říkal pro Magazín PATRIOT Libor Konvičný z Biskupských lesů.

Podle Konvičného prakticky existovaly jen dvě možnosti, jak postupovat. „Buď ho odlovíme při běžném každoročním lovu, nebo paroží shodí na jaře a bude bez prodlužovačky. Zatím mu to nijak nevadí,” říkal tehdy.

Nakonec došlo k první variantě - daněk byl tedy uloven. „Už byl starší, navíc mu v uvozovkách pomohla ta prodlužovačka,” dodal Konvičný.

Daněk s prodlužovačkou vyvolal velký ohlas v médiích i mezi veřejností. Pokud někdo nechá něco takto pohozeného, může se to stát zase. Daňci nejsou moc plaší, takže předejít se podobným událostem dá jen tak, že lidé nebudou věci nechávat tam, kde nemají," apeluje Konvičný.