Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Auto

Pandemie prodej vozů nezastavila, salony komunikují on-line, někde mají i testovací jízdy

Mohli žehrat na nelogičnost opatření, která jejich showroomy zasáhla, ostravští prodejci vozů však nelamentují a o své zákazníky pečují i za přísných podmínek nouzového stavu.

Ilustrační foto: Archiv

Servisní služby fungují bez omezení, jak tedy vypadá prodej v rámci pandemie koronaviru, nezastavil se úplně?

Společnost B of B cars je největším prodejcem vozů Jaguar a Land Rover na Moravě.

„Náš obchodní tým sice nemůže prodávat vozy na showroomu, ale to neznamená, že je prodej zastaven. Obchodní manažeři s klienty komunikují z domova. Jedná se ovšem o zásadní překážku v celém procesu nákupu nového či ojetého vozu,“ říká o momentální situaci David Kiša, jednatel společnosti.

„Proto nabízíme online prezentaci vozů skrze videohovory a videopředstavení akčních modelů na našich sociálních sítích. Veškeré administrativní záležitosti lze vyřídit skrze e-mail či dalšími individuálními cestami. Jako každý rok jsme i letos spustili akci Black Friday, při které mohou zájemci vybírat z limitované nabídky opravdu výhodných vozů.“ dodává Kiša.

Jan Vinický, jednatel společnosti AF Centrum, která prodává vozy Fiat, Alfa Romeo a nově SsangYong, popsal, jak je to s testovacími jízdami vozů Alfa Romeo, jejichž jízdní vlastnosti je opravdu nutné zažít na vlastní kůži.

„Prodej jsme nepřerušili, kolegové pracují na dálku z home office, pomáhají zákazníkům s konfigurací vozů a standardně objednávají vozy z výroby. Italské značky i korejský SsangYong vyrábí v podstatě bez omezení. Testovací jízdy nyní neumožňujeme a v pořadníku máme desítky klientů, kteří netrpělivě čekají, až se restrikce uvolní,“ uvedl Jan Vinický.

Přiznává, že nejdelší pořadník je momentálně u vozů SsangYong. Korejská SUV očividně zákazníky zaujala hned po oficiálním návratu do Ostravy.

Autobond Group, ostravský prodejce vozů Toyota, Kia, Suzuki a Nissan, svým zákazníkům testovací jízdy umožňuje.

Martin Kruml, ředitel pobočky, vysvětluje: „Celý prodejní proces provádíme se zákazníkem na dálku. Od videopředstavení vozů, podpisu smluv i vyřízení dokladů a přistavení nového vozu až k zákazníkovi. Navíc však, za přísných hygienických opatření, umožňujeme testovací jízdy.“

A jak taková testovací jízda v nouzovém stavu vypadá? "Testovací vozidlo přivezeme až k zákazníkovi, v autě může být pouze náš pracovník a jeden zákazník, samozřejmě musí mít roušku a před i po jízdě vozy ihned dezinfikujeme.“