Sport
05/09/2022 Petr Sobol

Parádní premiéra. Brankář Mrkva čaroval v bráně slavného Kielu

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Skvělý start Mrkvy

Házenkáři slavného německého Kielu, které vede český kouč Filip Jícha, vstoupili do nové sezony i s několika posilami. Jednou z nich je brankář Tomáš Mrkva, jenž do světa velké házené nakoukl v Karviné. V úvodním bundesligovém kole proti Stuttgartu, nad kterým Kiel vyhrál 36:23, dostal třiatřicetiletý Mrkva hodně prostoru a blýskl se patnácti zákroky. „Rozhodující byl týmový výkon. Bez ohledu na to, kdo byl na palubovce, všichni hráli skvěle,” řekl Mrkva skromně pro klubový web.

Kvitová bude hrát o čtvrtfinále US Open

Petra Kvitová je ve formě. Tenistka z Fulneku před pár dny oznámila zásnuby a teď válí na US Open. Naposledy odvrátila proti Španělce Garbiňe Muguruzaové dva mečboly, pak v super tie-breaku proměnila čtvrtý, zvítězila 5:7, 6:3, 7:6 a postoupila do osmifinále. V tom se dvaatřicetiletá Kvitová střetne dnes od 18 hodin s domácí Jessicou Pegulaovou.

Vaclík přišel o neprůstřelnost

Český reprezentační brankář a ostravský rodák Tomáš Vaclík je i na startu nového ročníku pevnou jedničkou Olympiakosu, kterému o víkendu pomohl dobrým výkonem k výhře 3:1 nad celkem Ionikos Nikeas. V předešlých dvou duelech řecké ligy Vaclík vychytal čistá konta, tentokrát ho ale překonal na začátku druhé půle hostující Javier Mendoza,

Coufal u prohry s Chelsea

Fotbalisté West Hamu sahali v minulém kole Premier League po skalpu Chelsea. Hostující tým, v jehož základní sestavě nastoupili i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, vedl od 63. minuty zásluhou Antonia, Chelsea ale nakonec zvrátila skóre na svou stranu. Patnáct minut před koncem vyrovnal Chilwell a v 88. minutě rozhodl Havertz.

Chvála pro Lingra

Fotbalisté Slavie v nedělním duelu Fortuna ligy remizovali 1:1 na půdě Slovácka. Hostující branku dal Lukáš Provod z penalty, kterou zařídil ex-karvinský Ondřej Lingr. „Podal skvělý výkon. Přinesl nám dravost a nebezpečnost v pokutovém území. Ondra je pro nás strašně důležitý hráč, jeden z nejdůležitějších. Nezáleží na tom, jestli začíná v základu nebo jde ze střídačky,“ řekl na adresu českého reprezentanta kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.