Nejnovější zprávy: Gymnázium Josefa Božka má novou špičkovou tělocvičnu Koronavirus. Dopravní podnik Ostrava vydezinfikuje interiéry všech vozidel

Sport

Páteční Ostrava na kolečkách podpoří handicapované děti. Přidejte se!

​SWANKY.CZ a Colliery SRDCEM z.s. - společně zvou na charitativní projížďku 23. srpna 2019.

Ilustrační foto: Colliery SRDCEM

Projížďka začíná od 19:00 a vede Hlavní třídou v Ostravě-Porubě.

Porubská promenáda bez aut. Jedinými kolečky na unikátní trati o délce 3050 m jsou inline bruslaři, koloběžkáři, longboardisti, skejťáci, mini lidi na odrážedlech, mini lidi v kočárcích či lidé na vozíčku. Jediný výfuk pohání na trati hudební vůz rádia.

Páteční akce je věnována čtyřem "ÚŽASŇÁKŮM": Áje, Máje, Štěpovi a Davčovi - čtyřem handicapovaným dětem, které boří bariéry! Mají neskutečnou vůli a elán trénovat.

"I přes svůj handicap chtějí a třeba Davča u nás už cvičí rok - cílem Naší výzvy na Darujme.CZ - je podpořit trénink handicapovaných dětí - získat prostředky na rok tréninků u nás zdarma," říká předseda spolku Colliery SRDCEM Stanislav Kupčík..

"Díky těmto tréninkům a jejich dokumentaci můžeme tvořit další osvětu v dané oblasti a také zapojit další děti do programu."

Do pátečního závodu se můžete zaregistrovat zde.

"Děkujeme maminkám z "PINOKIA o.s." za příležitost pracovat s jejich dětmi na tomto programu," dodává Stanislav Kupčík.

Akce by se nemohla konat bez podpory městského obvodu Poruba a Moravskoslezského kraje, který letošní rok finančně podpořil konání čtvrté večerní jízdy u nedokončeného úseku Prodloužené Rudné.