Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Kultura

Pavel Nový točí klip s ostravskou kapelou. Hraje profesora

Herec Pavel Nový dnes v Ostravě natáčí klip s ostravskou kapelou Self Made.

Pavel Nový v ostravské talkshow Kafrárna. Foto: Jan Lipovský

V písni o studentských výmluvách s názvem Alibista se ujal role profesora. Nový dnes řekl, že se v mládí sám moc nevymlouval, brzy dospěl k názoru, že pravda je často mnohem neuvěřitelnější.

Ostravská kapela Self Made loni oslavila pět let existence, pro natáčení klipu, který vzniká v prostorách Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, si však dovolila pozvat hereckou osobnost. Zpěvák skupiny René Matlášek se s Pavlem Novým před časem seznámil v jedné talkshow a už tehdy mu herec spolupráci přislíbil.

"Pavel Nový je skvělý herec, který ztvárnil řadu rolí ve filmech, na kterých jsem vyrostl. Velmi si jej i jeho práce vážím," řekl Matlášek.

Matlášek studuje vysokou školu v Brně a tam jej napadl i jeden z ústředních veršů nové písně. Celá skladba je o studentských výmluvách, mnohdy i absurdních. Sám se ale snaží moc nevymlouvat.

"Ale taky je možné, že si to po těch letech už jen raději nepamatuju," řekl zpěvák s úsměvem. V osobním životě ale s výmluvami zkušenosti má. "Nepovažuji se za člověka, co by měl ve zvyku se vymlouvat často, a doufám, že mě tak nevidí ani mé okolí. Ale lhal bych, kdybych řekl, že jsou mi výmluvy úplně cizí," uvedl.

Nový dnes do Ostravy dorazil vlakem a ve velmi dobré náladě. Na natáčení se moc těšil. "Je to pro mě zábava," řekl po příjezdu. S ne úplně známými kapelami spolupracuje častěji, jednou vystupoval mimo jiné v klipu rockové kapely z Teplic.

Matláškova skladba jej zaujala. "Je to pěkná pecka," řekl herec. Věří, že píseň má potenciál, aby se prosadila. Přirovnal ji ke skladbám své oblíbené kapely Yo Yo Band.