Sport
13/06/2022 Petr Sobol

Perné hokejové léto. Dvě největší české hvězdy v NHL může potkat stěhování

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Palát je zase ve finále, pak asi odejde

Ondřej Palát útočí s Tampou Bay na třetí Stanley Cup v řadě. Rodák z Frýdku-Místku pomohl parádními výkony k obratu série s New Yorkem Rangers a s Lightning zase postoupil do finále nejlepší hokejové ligy světa. Jednatřicetiletý Palát v sérii zářil, dával důležité góly a v posledním utkání série si zase připsal dvě asistence. V play-off dal už osm gólů, přidal stejný počet asistencí a teď ho čeká finále proti Coloradu. Ovšem co bude pak, to teď nikdo neví. Palátovi totiž končí v Tampě Bay smlouva a organizaci se nevejde do platového stropu, se svým platem by musel jít hodně dolů. Proto se dá čekat, že si v příští sezoně zahraje poprvé v NHL za jiný klub.

Spekulace okolo Pastrňáka

Hodně živo je taky okolo Davida Pastrňáka. Bourák z Havířova, který v květnu dovedl český tým k bronzu na mistrovství světa, má sice ještě rok platnou smlouvu s Bostonem, spekuluje se ale o tom, že by se jeho spojení s Bruins mohlo přerušit. Podle zpráv ze zámoří se totiž Pastrňákovi nelíbí kroky, které podniká generální manažer Don Sweeney, jenž před pár dny vyhodil trenéra Bruce Cassidyho. Když k tomu připočteme marné čekání na Stanley Cup i nepříliš růžové vyhlídky Bostonu do dalších let, tak dostaneme odpověď na to, proč by šestadvacetiletý útočník mohl o změně přemýšlet.

Jašek je v All-Star týmu

Do českého hokejového týmu, který vybojoval bronz na mistrovství světa ve Finsku, se sice Lukáš Jašek nedostal, na klubové úrovni ale odehrál parádní ročník. Čtyřiadvacetiletý útočník, který se narodil v Třinci, zamířil před sezonou do finského Lahti a v průběhu ročníku posbíral dohromady i s play-off 52 bodů, což ho v hlasování finských novinářů vyneslo do All-Star týmu. Jašek se zároveň stal i nejlepším centrem soutěže.

Frydrych je zpátky v Baníku

To, o čem se dlouho spekulovalo, se nakonec taky vyplnilo. Zkušený fotbalový obránce Michal Frydrych ukončil své působení ve Wisle Krakov a stal se novou posilou Baníku. Dvaatřicetiletý stoper to v Ostravě dobře zná, ve městě působil už od svých 14 let a za Baník hrál až do roku 2015, kdy přestoupil do Slavie. S tou získal tři tituly.

V Karviné končí i Nemo

Házenkáři Karviné se vrátili na extraligový trůn a po finálové bitvě s Plzní do své bohaté sbírky přidali další titul. Do příští sezony ale klub půjde se značně proměněným kádrem. Ten opustili Jan Sobol nebo Vojtěch Patzel, ale taky osmatřicetiletý srbský brankář Nemanja Marjanovič, který v Karviné odchytal podstatnou část své kariéry. S Baníkem hrál sedmkrát ve finále a získal s ním pět titulů.

Sdílejte článek