Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Regiony

Peron po Slovenské strele v Kopřivnici nahradí otáčecí lavičky tvořící logo Tatra

​Brněnský ateliér M2AU odevzdal Městskému úřadu v Kopřivnici studii předprostoru stávajícího Technického muzea v centru města.

Foto: Facebook Koprfórum

Oddělení architektury v současnosti připravuje výstavu a veřejnou prezentaci návrhu.

"Návrh sjednocuje stávající a roztříštěné území do jednoho funkčního, přehledného a reprezentativního celku. Hlavní výzvou je nahrazení dominanty v podobě Slovenské strely, s kterou byl předprostor muzea dlouho spjat," uvedla v návrhu architektonická kancelář.

"Osiřelý fragment perónu s přístřeškem nahrazujeme novým objektem, kterým je pětice kruhů s jednotlivými písmeny z rozloženého loga Tatry. Každý tento kruh na pivotu je zároveň otáčející se lavičkou," stojí v návrhu.

Společně kruhy vytváří prostorově proměnující se ikonu ve stínu korun stromů. "V rámci města Kopřivnice vzniká jasná identifikace vstupu do Technického muzea a zároveň vstupu do centra města, na jehož revitalizaci návrh navazuje prostorově i materiálově."

Fotogalerie