Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Nákaza koronavirem se dostala i mezi příslušníky Městské policie Ostrava.

Ilustrační foto: Archiv

Organizace má aktuálně pět strážníků s potvrzenou nákazou covidem-19, dalších 38 zaměstnanců městské policie skončilo v karanténě.

Situace ale výrazně neovlivní chod městské policie, sdělil mluvčí strážníků Jindřich Machů. Městská policie Ostrava aktuálně zaměstnává 626 strážníků.

Nákaza se vyskytla na pracovišti Martinovská, které už bylo dezinfikováno. Podle mluvčího nelze jednoznačně prokázat, jak se nákaza mezi strážníky dostala. Při organizaci práce ale zatím nepůsobí problémy.

"Nákaza zásadním způsobem nekomplikuje obsazenost služeb. Preventivní karanténa výkon služby Městské policie Ostrava jak v oblasti Poruba, tak i na území statutárního města Ostrava zásadně neovlivnila. Nedošlo tak k omezení výkonu služby," uvedl Machů.

Od počátku pandemie se v kraji nakazilo 1427 lidí, 879 lidí se z nemoci uzdravilo a hygienici v kraji evidují 45 úmrtí souvisejících s covidem-19.

Nejvíce nemocných je právě v Ostravě a okolí - od počátku pandemie celkem 490. Aktuálně je největším problémem v kraji hromadné ohnisko nákazy na Dole Darkov v Karviné.