Nejnovější zprávy: ​Štěrkovna Open Music nabídne trvale udržitelnou zábavu Velký železniční veletrh se vrací, Rail Business Days míří do Ostravy

Cestování

Plánujete dovolenou v Česku? Zvolte Krkonoše, častý cíl Ostravanů!

​Půlka prázdnin je již za námi, ale i nadále se můžeme těšit z horkých letních dní. Pokud jste se zatím nevydali na dovolenou za hranice, připravili jsme pro vás pár tipů na výlet mimo Moravskoslezský kraj.

Foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Patříte-li mezi milovníky horských oblastí, doporučujeme návštěvu nejoblíbenějších a nejvyšších českých hor – Krkonoš. Návštěva Sněžky bývá samozřejmost, ale v této oblasti je mnohem více lákadel k návštěvě.

Právě turisté z Ostravy a z Moravskoslezského kraje patří podle zdejších průvodců mezi nejčastější návštěvníky těchto hor. A dobře vědí, proč - Krkonoše nabízejí řadu lákadel, některá vám dnes představíme.

Když se řeknou Krkonoše, tak se každému nejspíš jako první vybaví Sněžka, která je se svými 1603 m.n.m. nejvyšší horou Čech. Tento majestátní vrchol jistě stojí za návštěvu, ale Krkonošský národní park skrývá i mnoho jiných zákoutí, kam je dobré zavítat a vyhnout se davům.

Vaši pozornosti by nemělo uniknout okolí Pece pod Sněžkou a Janských lázní. Mezi populární turistické atrakce patří Stezka korunami stromů Krkonoše, která se nachází na okraji Janských lázní.

Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1,5 km, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže.

Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.

Foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem.

Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v 80 dlouhém tobogánu. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

Tipy při výletu na Sněžku

Výlet do Krkonoš se neobejde ani bez výstupu na Sněžku. Méně náruživí turisté mohou využít lanovku z Pece pod Sněžkou, která je pohodlně dopraví až na vrchol a jít pak již jen zpátky dolů do údolí.

Na vrcholku Sněžky naleznete Českou Poštovnu, nejvýše umístěnou stavbu v České republice, jejíž autory jsou známí architekti Hoffman a Rajniš. Vyhlídková terasa na střeše Poštovny nabízí dech beroucí pohled do krajiny.

Až si vychutnáte jedinečný výhled, vydejte se sestupem do sedla na polskou boudu Dom Śląski, kde mimo polských zlotých můžete platit bez obav i českými korunami. Nemusíte se tedy bát, že se neobčerstvíte.

Za návštěvu stojí i Luční bouda, kde si přijdou na své milovníci piva. V restauraci nejvýše položeného středoevropského pivovaru se můžete těšit na několik druhů piva Paroháč.

Na cestě do údolí Pece pod Sněžkou, Černého dolu nebo Strážného se můžete zastavit v legendární Chalupě na rozcestí, která je ideálním průchozím bodem pro téměř každý výlet po hřebenech Krkonoš a skvěle zde vaří.

Poté hurá zpět z hřebenů dolů, ať už váš výlet končí kdekoliv.