03/12/2018 Tomáš Svoboda

Plno gólů, šancí, vášní i hloupostí. Opava prohrála se Slavií 2:3

Pondělní dohrávka 17. kola Fortuna:ligy, ve které fotbalisté SFC Opava hostili Slavii Praha, nabídla fanouškům divokou podívanou. Po dramatickém průběhu plném obratů skóre se nakonec radovali hosté, kteří vyhráli 3:2.

Cestu ke třem bodům však lídr soutěže neměl jednoduchou. Opavané byli podobně jako před pár dny v poháru proti Spartě vyrovnaným soupeřem.

Vyčítat si ovšem museli laciný první gól, který jim vstřelil ve 24. minutě Jaromír Zmrhal poté, co k němu propadl míč po dlouhém autovém vhazování.

Pak se ale začalo hrát ve vzrušujícím stylu před oběma brankami. Rychle mohl vyrovnat domácí kapitán Nemanja Kuzmanovič, ale velkou šanci zakončil střelou těsně vedle.

Na opačné straně si vzal slovo pro změnu slávistický kapitán Milan Škoda, který napálil míč do tyče.

Síť rozvlnil až nejstarší hráč i střelec ligy, tedy domácí Pavel Zavadil, který ve 38. minutě z penalty zařídil vyrovnání na 1:1.

Bezmála šest tisíc fanoušků notně bouřilo i po přestávce. Mohl za to Kuzmanovič, který odčinil svá předchozí zaváhání včetně břevna nastřeleného těsně před pauzou.

Srbský útočník svým čtvrtým gólem v sezóně dokonal obrat SFC. Vedení 2:1 ovšem domácím vydrželo jen krátce. Nepozornost obrany potrestal v 59. minutě gólovým průnikem Zmrhal.

Tvůrcem dalších potíží byl bohužel opavský útočník Tomáš Smola, který musel v 70. minutě ze hřiště kvůli dvěma "bleskovým" žlutým kartám za řeči a oplácení.

Slávisté toho využili hned v 74. minutě, kdy jejich typickou akci s křížným přenesením hry zakončil do odkryté branky Tomáš Souček.

Na stavu 2:3 nic nezměnila hromadná strkanice u střídačky Pražanů ani penalta, při které Vojtěch Šrom v nastaveném čase vychytal hostujícího Miroslava Stocha.

"Navzdory tomu, že proti nám stála velká kvalita, hráči dokázali, že fotbal hrát umí. Svou nedisciplinovaností nás oslabil Smola. Proti Slavii je složité hrát v deseti, přesto si myslím, že inkasovaným brankám, které byly laciné, se dalo zabránit," uvedl opavský trenér Ivan Kopecký.

Jeho mužstvo, kterému patří 12. místo v tabulce, bude podzim dohrávat v Liberci a doma s Mladou Boleslaví.

"Myslím, že všichni diváci na stadionu i v televizi si to užili. Kulisa byla skvělá a zápas byl po všech stránkách divoký. Opava má hráče s charakterem, je houževnatá. I hřiště bylo připraveno fantasticky na to, jaké panují podmínky. Bylo by fajn, kdyby se tady liga hrála dál," povzbudil domácí trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Více už řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.