Nejnovější zprávy: Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu Kam dnes na oběd? Do "Palačinkárny" Café au père tranquille!

Sport

Plzeň chtěli fiknout, ale gól dali pozdě. Favorit v Opavě vyhrál 2:1

V pondělní dohrávce 22. kola Fortuna:ligy se střetl nováček s úřadujícím mistrem a tomu nakonec odpovídal i výsledek. Fotbalisté SFC Opava doma prohráli s Viktorií Plzeň 1:2.

Opavský útočník Tomáš Smola bojuje o míč s plzeňským stoperem Pernicou (Foto: Vladimír Pryček)

Po prvních dvou jarních duelech byla v táboře Opavanů docela dobrá nálada.

Když si odmyslíme problémy se zadlužením klubu, byly remízy v Karviné (1:1) a Jablonci (2:2) brány jako dobrý start, který mohl být potvrzen v domácí premiéře proti Plzni.

"Je to slušný start. Teď budeme mít doma Plzeň, kterou fikneme a budeme mít další tři body, takže v pohodě," těšil se záložník Bronislav Stáňa a s ním i mnozí fanoušci, kterých na stadion v Městských sadech dorazilo více než 5 tisíc.

Přímo v akci mohli vidět mimo jiné šikovného záložníka Joela Kayambu, který Opavu v zimě vyměnil právě za Plzeň.

I když se jednalo o střet jedenáctého se druhým týmem ligy, hrálo se docela vyrovnané utkání, které rozhodlo chování v "detailních" situacích před oběma brankami.

Opavany muselo mrzet, že prohrávali od 24. minuty kvůli tomu, že Patrik Hrošovský potrestal z penalty faul gólmana Vojtěcha Šroma na Romana Procházku.

"Řekl bych, že to byl náš nejlepší výkon na jaře, paradoxně ale nemáme ani bod. Udělali jsme zbytečnou penaltu, za kterou jsme zaplatili. Tyto detaily v podobných zápasech zkrátka rozhodují," komentoval vývoj zápasu opavský trenér Ivan Kopecký.

Podle něj si Opavané, kteří podruhé inkasovali v 79. minutě z kopačky Tomáše Chorého, dali oba góly v podstatě sami.

"Některé situace v útoku jsme mohli řešit klidněji, byly tam i momenty, kdy se dala na Smolu pískat penalta. V závěru jsme výsledek zkorigovali příliš pozdě. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli k bodovém zisku, ale dá se říct, že hráčům nemám co vyčíst," doplnil Kopecký.

Snížení stavu na 1:2 v podání střídajícího Václava Juřeny, který v nastaveném čase zužitkoval centr Pavla Zavadila, bylo jen úpravou skóre.

"Byl to velice náročný zápas. Soupeř hrál velmi aktivně, snažil se za každé situace jít do rychlých brejků. Naším problémem bylo, že jsme po zisku míče nedokázali Opavu přečíslit. Domácí byli obětaví, neměli jsme to jednoduché. Myslím si, že výhru odsud zcela doceníme možná až za čtrnáct dní nebo tři týdny, kdy si uvědomíme, že jsme porazili soupeře hrajícího velmi dobře," uznal trenér Plzně Pavel Vrba.

Více o samotném utkání a jeho atmosféře řeknou snímky reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie