Nejnovější zprávy: Reportáž: Podívejte se, jak vzniká moderní tramvajová trať v Ostravě Dlužíte peníze za černou jízdu? Dopravní podnik Ostrava nabízí řešení pro všechny neplatiče

Společnost

Po hukvaldské oboře běhá daněk s prodlužovačkou. Možná ji bude mít až do jara

Krásné stádo daňků patří k ozdobám obory Hukvaldy. Pozorní návštěvníci si ale všimli něčeho netradičního - jeden z daňků má mezi parohy zamotanou prodlužovačku.

Po oboře Hukvaldy běhá daněk s prodlužovačkou. Foto: Antonín Navrátil

Fotky daňka s prodlužovačkou v oboře Hukvaldy se začaly šířit na sociálních sítích. A tuto zprávu následně potvrdil i šéf obory Milan Koutný. „Ano, víme o tom,” řekl pro patriotmagazin.cz.

Podle Libora Konvičného z Biskupských lesů běhá daněk s prodlužovačkou po oboře zhruba čtrnáct dnů. „Někdo tady musel prodlužovačku pohodit, ale jak přesně k tomu došlo, to nevíme,” uvedl a dodal: „Nebezpečné to však rozhodně není.”

Nyní jsou prakticky jen dvě možnosti, jak se dá postupovat. „Buď ho odlovíme při běžném každoročním lovu, nebo paroží shodí na jaře a bude bez prodlužovačky. Zatím mu to nijak nevadí,” prohlásil Konvičný.

Daněk tak klidně může nosit prodlužovačku na svém paroží až do jara. „Teoreticky se to stát může. Daněk se totiž nedá odchytit. Nikdy je nechytáme, je to nebezpečné a není to možné,” uzavřel Konvičný.