Nejnovější zprávy: Slovenská strela se během zkušební jízdy poškodila. Týden bude mimo muzeum Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

Společnost

Po Ostravici se budou plavit netradiční lodě. Rozmarné slavnosti ozdobí i ohňostroj

Slavnosti řeky se ponesou v námořnickém stylu, a to včetně tematické výzdoby a doprovodného programu, který bude probíhat na moravském i slezském břehu Ostravice.

Foto: se souhlasem CKV

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) neboli Cékávéčko připravuje na sobotu Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, které v sobotu 25. června symbolicky odstartují kulturní Léto v Komenského sadech. To je plné oblíbených setkání, koncertů či procházek, chybět nebude ani řezbářské sympozium.

„I když se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, my se o to již pošesté pokusíme, a to doslova“, říká ředitelka CKV Marcela Heříková, a dodává: „Když zůstanu v té metafoře, budeme se snažit, aby „Řeka“ 2022 byla ještě rozmarnější a každý si tu našel něco svého. Jsme totiž zapálení patrioti a na Ostravici a její čím dál krásnější břehy jsme patřičně hrdí.“

„Po dvou letech, kdy se slavnosti z důvodu koronavirových omezení konaly v menším měřítku nebo vůbec, se k nim opět vracíme v plném rozsahu. Mám velkou radost, že mohu být u toho, a zvu všechny příznivce Řeky na odpoledne plné dobré zábavy a pestrého programu, který naše Cékávéčko připravilo,“ uvedl starosta Moravské Ostravy a Přívozu Petr Veselka.

Na břehu se symbolem kamzíka, tedy na Slezské, bude umístěno hlavní pódium a celou akci bude slovem provázet mladý a talentovaný Vojta Drahokoupil. Hlavní organizátorka CKV, Šárka Dospivová, prozrazuje: „Vojta se ovšem předvede také jako zpěvák se svou skupinou. Kromě něj na pódiu vystoupí také oblíbená skupina Capitol, Jazz Today a swingová taneční škola, muzika Šajtar. Ve 22 hodin akci ukončí ohňostroj.“

Hned na začátku, tedy ve čtrnáct hodin, je pro děti připravena diskotéka a celý program je koncipován jako rodinný. To nejrozmarnější v celém dnu jsou ovšem plavidla, která se divákům představí při sjezdu řeky a budou se snažit získat si porotu svou originalitou a odvahou. A kdo vyhraje, tomu se to vyplatí, protože na výherce čekají zajímavé finanční odměny. „Dobrodruzi, kteří si vyzdobí loď a budou mít odvahu kousek řeky sjet, mohou vyhrát nejen jednu z hlavních cen, ale každá posádka získá dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč do OC Nová Karolina,“ doplňuje Eliška Moskvová.

„Těším se především na sjezd netradičních lodí a jsem zvědavý, jaká originální plavidla si letos závodníci připraví. Porota, jejíž jsem součástí, bude mít určitě jako vždy těžké hodnocení. Věřím, že vyjde i počasí, a že se u řeky Ostravice sejdeme v co největším počtu. Všechny srdečně zvu i za náš obvod,“ říká starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Slavnosti řeky pomyslně odstartují Léto v Komenského sadech, které poběží celé prázdniny. Co všechno si na něj organizátoři připravili? Pondělní cvičení aneb Ranní probuzení pro celou rodinu, v úterky a čtvrtky pravidelné zábavné pořady pro děti, nedělní promenádní koncerty, 23. července happening První republika s vůní kávy, 18. srpna ostravskou zastávka hudební televize ÓČKO a na konci léta 26. a 27. srpna Řezbářské sympozium