Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Sport

​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek

Dva zápasy, dva body za remízy s Karvinou a v Teplicích. Taková je bilance fotbalistů Slezského FC Opava po restartu první ligy, která pokračuje zběsilým tempem.

Ilustrační foto: sfc.cz

Zatímco nerozhodný výsledek s Karvinou (0:0) považovali v Opavě za zklamání, je bodový zisk ze severu Čech po výsledku 2:2 určitě povzbuzením do rozhodujících bojů.

A další konfrontace na ligovém trávníku na sebe nenechají dlouho čekat, už ve středu 3. června hostí Opava rozjetý celek Bohemians Praha 1905 a hned v neděli 7. června nastoupí Opavští znovu na domácím stadionu proti FC Slovácko.

„Po dvou remízách chceme bodovat naplno. Z týmu vyzařuje, že máme bojového ducha. Na tom musíme dál stavět,“ řekl opavský trenér Jiří Balcárek v nahrávce pro média.

Zároveň kouč přiznal, že zmíněné dvě remízy z konce května nejsou úplně splněným cílem. „Hráli jsme shodně proti mužstvům, která se také snaží vyhnout posledním třem příčkám tabulky. Jde o hodně, takže jsme původně chtěli urvat víc. Nakonec bereme i to, jak to na hřišti dopadlo. Přece jen jsme v Teplicích dokázali dvakrát vyrovnat. Už se mohlo zdát, že nedosáhneme ani na bod, ale konečný výsledek 2:2 má taky svou hodnotu,“ uvažoval Balcárek.

Vzepětí týmu v závěru si cenil i vzhledem k neproměněné penaltě. „Zahozený pokutový kop může mít na hráče velký vliv. Ale naštěstí jsme se zvedli, chvílemi jsme hráli vabank a vyšlo to,“ oddechl si kouč Slezanů.

Dordič ukončil černou sérii

Klíčovou postavou v sestavě fotbalistů Opavy při zápase v Teplicích byl bosenský záložník Bojan Dordič. Vstřelil vyrovnávací gól na 1:1 a nakonec přispěl k cenné remíze 2:2, jakou si Opavští odvezli z pro ně opačného koutu republiky. Dordičova branka byla výjimečná tím, že Opavští skórovali v lize na hřištích soupeřů po osmi měsících! Naposledy se trefili koncem září v Karviné.

Dordič o takhle dlouhém čekání z vlastní zkušenosti ani nevěděl, protože na podzim ještě v týmu nebyl. „Ale každopádně jsem rád, že ta černá série mužstva skončila,“ svěřil se bosenský fotbalista v nahrávce pro média po utkání v Teplicích. Do slezského klubu přišel až letos v průběhu ledna, rozhodně si však nepočíná jako ligový nováček. Zapadl do týmu navzdory tomu, že předtím stihl v české první lize jen čtyři starty v roli střídajícího hráče ve Slovanu Liberec. Úspěšně však působil ve druhé lize, kde patřil k oporám rovněž severočeského klubu z Varnsdorfu.

„Na severu Čech jsem se cítil velmi dobře. Varnsdorf mi hodně pomohl, fotbal tam dělají obětaví lidé a řada kluků se právě přes varnsdorfské působení dostala až do první ligy. V Liberci byla obrovská hráčská konkurence, ale ta musí být v každém ligovém týmu,“ konstatoval Dordič.