Auto
05/05/2021 Jaroslav Baďura

Počet elektromobilů roste. V Ostravě řidiči nejčastěji dobíjejí u Kauflandu v Zábřehu

​O více než 33 procent vzrostl v 1. čtvrtletí meziročně objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ.

Dobíjení elektromobilů roste i přes pandemická omezení, která se dotýkají i cestování.

V Moravskoslezském kraji řidiči od ledna do března nejčastěji dobíjeli u ostravského Kauflandu na Výškovické ulici, mimo krajskou metropoli se těší dlouhodobé oblibě stanice u OC Frýda ve Frýdku-Místku.

Top 5 nejvytíženějších rychlodobíjecích stanic ČEZ v Moravskoslezském kraji (1-3/2021)

„Služby pro elektromobilisty se v regionu rychle zlepšují, na čemž se výrazně podílí ČEZ. Díky tomu se dá elektromobil rychle nabít nejen v Ostravě, ale i v dalších městech, včetně jesenického Bruntálu nebo beskydského Třince, takže lidé teď můžou s elektromobilem bez problémů vyrazit i na dovolenou do hor,“ říká propagátor elektromobility a pořadatel spanilých jízd elektromobilů po regionu s názvem eJantarová cesta Milan Rajchl.

Letošní hromadnou cestu několika desítek elektromobilů chystá na poslední květnovou sobotu na trase Ostrava – Štramberk.

„Vliv pandemie samozřejmě pozorujeme i v našem sektoru, ale rozvoj elektromobility má přesto vyšší dynamiku a my mu rozšiřováním našich služeb jdeme naproti. Od začátku pandemie jsme spustili novou zákaznickou aplikaci, postavili dalších víc než 80 stanic a nabízíme možnost dobití v lokalitách skutečně po celé České republice,“ říká manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.

V České republice je aktuálně registrováno více než 6000 elektromobilů, z toho přes 3300 jich přibylo v loňském roce.

Za letošní tři měsíce zatím přibylo 585 nových čistě elektrických aut. Odhady dalšího vývoje hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

V Moravskoslezském kraji ČEZ nyní provozuje 33 veřejných dobíjecích stanic (z toho 21 rychlodobíjecích).

Kromě krajské metropole Ostravy jsou například v Bohumíně, Českém Těšíně, Frýdku-Místku, Karviné, Opavě, Třinci, Bruntále, Novém Jičíně nebo na mošnovském letišti.

Sdílejte článek