Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Společnost

Počet nakažených v kraji stoupá, zdravotníci budou opět přetížení, varuje hejtman

​​Počet nakažených koronavirem v Moravskoslezském kraji v úterý dále rostl.

Ilustrační foto: pixabay.com

Pozitivní test mělo 878 lidí, což je o 221 více než o den dříve. Vyplývá to z údajů takzvané chytré karantény, které pravidelně zveřejňuje hejtman Ivo Vondrák (ANO).

"Čísla letí opět vzhůru, zejména v celé České republice, ale nejsme ušetřeni ani v našem kraj. Mohl bych mít pocit zadostiučinění z pohledu výzvy hejtmanů směrem k vyhlášení nouzového stavu. Nemám, protože budou opět přetížení zdravotníci a budou umírat lidé," uvedl Vondrák.

Podle chytré karantény bylo v kraji od počátku pandemie pozitivně testováno 128.817 lidí. Aktuálně je v evidenci 7783 takzvaně aktivních případů, mezi něž patří nemocní i pozitivně testovaní bez příznaků.

Celkem 118.732 lidí se z koronaviru vyléčilo. Počet zemřelých vzrostl na 2302. Hospitalizovaných s covidem-19 je nyní 483 pacientů.

Největší přírůstek v kraji zaznamenalo v úterý Ostravsko, kde bylo 188 pozitivně testovaných. Na Karvinsku přibylo do evidence 163 nakažených, na Opavsku 161, na Frýdecko-Místecku 146 a na Novojičínsku 115.

Nejmenší nárůst v kraji byl v úterý 105 případů na Bruntálsku. Statistika chytré karantény eviduje nakažené podle trvalého bydliště. I nemocné z regionu, kteří žijí jinde, tak chytrá karanténa vykazuje ve statistikách kraje.

První dávku vakcíny v kraji dostalo 31.886 lidí, druhou 18.618. Z 4560 provedených testů bylo 1390 pozitivních, tedy 30,48 procenta. V regionu se ale neprovádí jen testy moravskoslezských pacientů.

Podle krajských hygieniků za posledních 24 hodin přibylo v regionu 861 nových případů.

Odlišnost údajů vzniká jiným zpracováním dat.