Společnost
26/12/2021 Jaroslav Baďura

Pod psem se probořil led v bazénu, zachránili jej hasiči

​Nedobrovolnou koupel v sousedovic ledovém bazénku absolvoval bernský salašnický pes.

"Snad se jen chtěl proběhnout svátečním večerem po obci Baška. Zhruba už po 20 minutách jej z mrazivého vězení zachránili profesionální hasiči (HZS MSK) z Frýdku-Místku, posléze přijeli na pomoc i dobrovolní hasiči z Bašky," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Pes utekl kolem sobotní 21. hodiny od „svého“ rodinného domu k sousedům naproti přes ulici, kde se propadl na zahradě do bazénu s tenkou vrstvou ledu, který se pod ním probořil. Marně se pokoušel dostat zpět nahoru přes hradbu kluzkých namrzlých stěn.

"Hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z nedalekého Frýdku-Místku měli připraveno několik variant záchrany – hadici k zachycení zmrzlého pejska, smyčku s karabinou, byli připraveni i sami skočit do vody. Nakonec jim stačily silné paže, salašnický pes, čekající u bazénového žebříku, se nechal velmi ochotně zachránit," uvedl Kůdela.

Hasiči ho pak přikryli dekou, ať mu není zima, a snažili se ho podržet poblíž, protože měl snahu utéci, jen co trochu pookřál.

„Nenechal se chytit ani do odchytové smyčky kolegů z Bašky, takže jsme ho drželi na místě jen vřelým slovem,“ poznamenal velitel zásahu.

Pes se domáhal vniknout na dvorek správného domu, jenže vrátka byla zavřená a majitelé nebyli doma. Ale ihned byli zavoláni a do deseti minut si psa odváděla majitelka.

Sdílejte článek