Společnost
25/06/2023 Petr Broulík

Podívejte: Baba Jaga, Miloš Zeman, večerníček i obří moucha v Ostravici!

​Baba Jaga i s perníkovou chaloupkou, večerníček, Miloš Zeman ve člunu, obří moucha a další legrační postavy pluly v sobotu v řece Ostravici blízko Sýkorova mostu.

Na obou březích řeky totiž bavily příchozí v sobotu 24, června odpoledne Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, na které se přišlo podívat několik tisíc lidí.

Právě tato soutěž netradičních plavidel přitáhla i letos před prázdninami pod Slezskoostravskou radnici spoustu lidí, kteří se navíc při sjezdech posádek skvěle bavili. „Jóóó!“ ocenil dav přihlížejících, když se ve vodě vymáchala Baba Jaga i „kapitánka“ plavidla, k němuž bylo připoutáno několik velkých nafukovacích ryb.

Smích vyvolávala povedená moucha kormidlující obrovský exkrement i ježibaba, která rovněž nezvládla přejet přes nízký splav Ostravice.

Pro dobrou náladu zahrálo několik kapel a lidé si mohli koupit nejen pivo, langoše, klobásy a buřty, ale děti se mohly povozit na historickém kolotoči či si narýžovat pod dohledem nefalšovaných zlatokopů z pánve s pískem malé zlatinky.

Dobrodružstvím pro někoho byly i dva přechody přes vodu z jednoho břehu Ostravice na druhý, jeden po provizorním mostě ze spojených nafukovacích člunů, druhý v podobě mokré cesty po hrázi.

K tomu všemu hrála na pódiu fajn pohodová živá muzika kapel BUMBUMBAND.cz Oty Maňáka, Sluníčka Petra Vondráčka a skupiny Lokomotiva.

Sdílejte článek