Společnost
24/06/2023 Petr Broulík

Podívejte! Malý svět techniky U6 po rekonstrukci znovu otevřel

​Rozsáhlou obnovou expozic prošel v minulých několika měsících Malý svět techniky U6 v Dolní oblasti Vítkovice.

V pátek odpoledne ho malí a velcí návštěvníci otevřeli a ještě předtím si ho před polednem prošli například hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, podnikatel a mecenáš Jan Světlík a zástupci sponzorů rekonstrukce fantaskních a interaktivních exponátů.

„Ponechali jsme velmi oblíbený koncept Julese Verna, doplnili jsme ale nově sekci lodní dopravy. Některé exponáty jsme změnili zcela k nepoznání nebo přidali nové. Nové jsou některé interaktivní prvky, aby bavily hlavně naše nejmenší návštěvníky. Přibyly odpočinkové zóny a fotopointy, obnovili jsme kompletně grafiku,“ řekla ředitelka Světa techniky Kateřina Bonito.

Malý svět techniky U6 tak spustil zkušební provoz, který má vyladit všechny „mouchy“ v obnovené expozici.

Jan Světlík, autor vize proměny Dolních Vítkovic a velký propagátor interaktivní výuky, řekl, že už příští týden doplní novou expozici vůbec první vysokozdvižný vozík na vodík. „Ten jsme sehnali v Německu a stane se další perlou expozice Malého světa techniky U6. Ať se nové expozici daří, ať vzdělává lidi, protože Ostrava potřebuje hlavně vzdělávat mladé. To považuji za největší dobrodružství v Ostravě,“ řekl podnikatel Jan Světlík.

Hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška řekl, že se těší, až na expozici přivede svého desetiletého syna. „Není to tak dávno, kdy jsem pozval školní třídu z Olomouce, která vůbec neměla povědomí o Dolní oblasti Vítkovice. Přitom je Olomouc od nás vzdálená jen osmdesát kilometrů a náš skvost, tedy Dolní oblast Vítkovice, je nejvíc navštěvovanou památkou po Pražském hradu. A na základce v Olomouci tohle vůbec nevěděli,“ upozornil hejtman Jan Krkoška.

Sdílejte článek