20/02/2023 Petr Sobol

​Pohádka pokračuje. Klenot Baníku, který překonal rakovinu, dal první ligový gól v kariéře

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také v minulých dnech nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci (i týmy), kteří jsou spojeni s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

První gól Matěje Šína

Fotbalové prostředí v červnu loňského roku zasáhla zpráva o rakovině, se kterou bojoval ostravský klenot Matěj Šín. Mladý talent zákeřnou nemoc pokořil a v zimě se prodral do prvního týmu Baníku. O víkendu si v Brně připsal už čtvrtý jarní start a dokonce vstřelil i první ligový gól v kariéře. Jedinou kaňkou bylo, že Baník na půdě Zbrojovky prohrál 1:2. „S odstupem času ten gól třeba ještě docením, teď ale převažuje velké zklamání. Určitě jsem to neměl nastavené tak, že bych se upínal na první gól. Pro mě byla velká radost, že jsem se mohl vrátit zpátky. Byl bych samozřejmě raději, kdybych ten gól dal ve vítězném zápase,“ prohlásil po zápase Šín.

Coufal tentokrát u porážky

Na podzim se trápil jak Vladimír Coufal, tak „jeho” West Ham. V posledních kolech anglické fotbalové Premier League se ale rodák z Ludgěřovic vrátil do herní pohody a londýnskému celku pomohl k důležitým bodům. O víkendu však West Ham po třech zápasech v řadě, v nichž dokázal bodovat, padl, když prohrál 0:2 v Tottenhamu. Coufal byl na hřišti celých 90 minut.

Házenkáři Karviné jsou ve čtvrtfinále poháru

Karvinští házenkáři, kteří v minulé sezoně vybojovali mistrovský titul, postoupili do čtvrtfinále Evropského poháru. Ve víkendovém duelu na půdě srbského Pančeva sice prohráli o pět branek, doma ale v prvním utkání zvítězili 30:22. „Srbové zkusili prakticky všechno. Od tvrdosti, chvílemi i zákeřnosti, slovní potyčky až po zastavení času na dvě minuty, čehož jsme si naštěstí všimli,” prohlásil karvinský kouč Michal Brůna. Mezi osmičku nejlepších se dostala i pražská Dukla.

Stezku chtějí v NHL

Vítkovický gólman Aleš Stezka letos předvádí skvělé výkony. Řadí se mezi nejlepší gólmany hokejové extraligy a parádně se uvedl i na reprezentační scéně během Švédských hokejových her. Dokonce se objevily zprávy o tom, že šestadvacetiletého gólmana sledují kluby z NHL. V té už v roce 2015 prošel draftem, tehdy se ale v zámoří neprosadil.

Mrázek po měsíci vychytal výhru

Když Petr Mrázek přicházel před sezonou do Chicaga, věděl, že míří do týmu, který čeká těžká sezona. A to se také potvrzuje. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy vychytal v 25 duelech jen šest výher. Tu poslední, která přišla po měsíci, zaznamenal v utkání proti Ottawě, kterou Blackhawks porazili 4:3 v prodloužení. Mrázek si připsal 28 úspěšných zákroků.