Nejnovější zprávy: Žhář jednal s rozmyslem. Policie postupně odkrývá detaily hrůzného útoku Konečně: ​Začala rekonstrukce podchodu u náměstí Ostrava-Jih

Společnost

Pojďte se zchladit! Centrum Ostravy kropí speciální vozy

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz prostřednictvím technických služeb a ve spolupráci s Ostravskými komunikacemi zahájil čištění ulice a kropení chodníků.

„Dnes a v průběhu celého týdne jsou předpovídány vysoké teploty, proto jsme se rozhodli reagovat a zajistit kropení chodníků a silnic,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka.

„Podařilo se nám domluvit s Ostravskými komunikacemi na jednotném harmonogramu, díky kterému Ostravské komunikace zajistí čištění a zkrápění velkých komunikací, které mají v centru na starosti,“ uvedl Mouka.

Dva prachostřiky již vyjely do ulic a zkrápějí centrum města. „Důvodem je zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení dlažby a komunikací. I v další dny, kdy bude tropické horko, budou naše prachostřiky v ulicích,“ dodal místostarosta.

Ke kropení je využívána výhradně užitková voda.

„Samozřejmě v horkých dnech taky častěji zaléváme. U závěsných nádob, ve kterých jsou zasazeny květiny, stačí zalévání jednou až dvakrát týdně, jinde zaléváme obden. Týká se to letniček, trvalek i nově zasazených stromů a keřů,“ uvedla mluvčí obvodu Jana Pondělíčková.