Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Sport

Pokračování unikátní knihy Fotbalové stadiony čeká v pondělí křest

Kniha, která by neměla chybět v knihovničce žádného fotbalového fanouška, pokračování mimořádně úspěšného prvního dílu Fotbalové stadiony, je na světě a v pondělí 19. listopadu ji čeká křest v ostravském Knihcentru.

Autor knihy Jiří Vojkovský. Foto: Vladimír Pryček

Křest se koná v 16 hodin a knihu spolu s autorem Jiřím Vojkovským pokřtí hráč Baníku Ostrava Daniel Holzer.

Pokračování vychází dva roky po vydání prvního dílu knhy Fotbalové stadiony, historie, fakta a příběhy evropských stadionů.

"V první knize čtenáři objevili příběhy bezmála pěti desítek slavných evropských fotbalových chrámů včetně nejvýznamnějších českých," říká autor knihy Jiří Vojkovský, který má k fotbalovému prostředí blízko, působí v obchodním a marketingovém oddělení FC Baník Ostrava.

Zatímco první knihou jakožto patron provázel zasvěcenými komentáři čtenáře Milan Baroš, který na řadě stadionů hrál, druhá kniha je kromě dalších vzpomínek Milana Baroše navíc okořeněna postřehy a vzpomínkami dalších fotbalových osobností - Marka Jankulovského, Tomáše Ujfalušiho a Reného Bolfa.

"První kniha přinesla velký úspěch, fotbaloví fanoušci se sami začali ptát, zda se chystá pokračování," říká Jiří Vojkovský. Možnost pokračování připouštěl již při tvorbě prvního dílu a protože kniha vzbudila mezi fandy velký zájem, rozhodl se pro tvorbu dalšího dílu.

"Nechal jsem si pro tento účel v jakési rezervě řadu významných stadionů, které v první knize nejsou. Například slavný stadion ve Wembley, který druhou knihu otevírá."

Druhá kniha také zaznamenává příběhy nových či renovovaných fotbalových chrámů, například nového stadionu Atletica Madrid, který zaujal místo na obálce knihy. Stejně jako v první knize má i druhá u každého stadionu medailonek českého nebo slovenského hráče, který na onom stadionu působil. Kniha obsahuje velké množství unikátních fotografií, které čtenáře vtáhnou do atmosféry a krásy fotbalových chrámů.

Kniha bude k dostání ve všech dobrých a zavedených knihkupectvích v České republice i na Slovensku, čtenáři si ji mohou také objednat na adrese www.kniha.fotbalovestadiony.cz, kde mohou navíc získat bonus v podobě osobního věnování autora tomu, komu bude kniha darována.

Osobní věnování bude možné získat již v pondělí na zmíněném křtu knihy.