Společnost
14/03/2016 Jaroslav Baďura

Policie chytila zloděje akrobata ze supermarketu

Pachatel vloupání dlouho neunikal. Havířovští kriminalisté do čtyřiceti osmi hodin věděli, kdo se vloupal do havířovského supermarketu.

Osmého března brzy ráno v městské části Podlesí, v ulici U Stadionu, pachatel pomocí požárního žebříku vylezl na střechu supermarketu. Vytlačil prosklený světlík a dostal se do vnitřních prostor.

„Po demontáži stropního podhledu vnikl do prodejny květin, nato ještě do sousední prodejny novin a tabáku. Do dalších prodejen se mu vniknout nepodařilo. Nicméně na poškození nosných částí vzduchoventilace a dalších nosníků způsobil škodu, která zatím nebyla upřesněna. Avšak přesáhne pět tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V prodejnách odcizil peníze a cigarety různých značek. Majitelům krádeží způsobil škodu bezmála 25 000 korun. Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti několikrát trestanému 28letého muži a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci.

„Kriminalisté na dalších případech majetkové trestné činnosti muže dále usilovně pracují. Nejenom se zřetelem na prokázání další trestné činnosti byl na pachatele podán návrh na vazební stíhání.“

Sdílejte článek