Nejnovější zprávy: Z centra Ostravy do Kunčic nepojedou dva týdny tramvaje Ředitelka ZŠ: Uzavření škol vítám, někteří rodiče už byli agresívní a mluvili o genocidě

Společnost

Policie hledá svědky srážky dvou tramvají v centru Ostravy

Policie hledá svědky srážky dvou tramvají v Ostravě dne 15. ledna ráno.

Foto: Policie ČR

"Žádáme o zjištění svědků k události, která se stala dnešního dne 15. ledna 2021 v ranních hodinách kolem 06:30 hodin," oslovila policie média.

Ke kolizi mezi dvěma tramvajemi v centru Ostravy došlo u křižovatky ulic 28. října a Nádražní. Z dosud nezjištěného důvodu došlo k nárazu jedoucí tramvaje do tramvaje před ní stojící.

Důsledkem toho došlo k pádu několika cestujících i k jejich zranění. Nakonec bylo zraněno osm osob. Příčina této nehody je v současné době předmětem šetření.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Předběžná škoda poškozením byla vyčíslena na několik miliónů korun.

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

"Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu," uvedla policie.