Společnost
07/12/2015 Jaroslav Baďura

Policie pátrá po řidiči, který v Karviné srazil dítě a ujel

Karvinská policie hledá svědky dopravní nehody, při které zatím neznámý řidič srazil sedmiletou dívenku a ujel, aniž by jí poskytl pomoc. Nehoda se stala v sobotu 5. prosince kolem 15:10 poblíž prodejny potravin Enapo v Karviné, městské části Ráj.

„Nezjištěné vozidlo jelo po ulici Haškova, ve směru jízdy od ulice Kosmonautů ke křižovatce s ulicí Horova. Řidič křižovatku projel v přímém směru a pokračoval v jízdě směrem k ulici V Aleji. Poblíž prodejny potravin Enapo mu vběhla do jízdní dráhy sedmiletá dívka,“ popsala nehodu karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po střetu s vozidlem dívenka upadla na silnici, ale řidič nezastavil a z místa ujel, aniž by dítěti poskytl pomoc. „Naštěstí děvčátko utrpělo lehká zranění a bylo propuštěno do domácího léčení,“ dodala mluvčí.

„Máme za to, že vzhledem k místu, které je frekventované a hustě obydlené, mohl střet někdo vidět a může nám pomoci najít neznámé vozidlo. Jakékoli informace k vozidlu svědci mohou volat na bezplatnou linku 158,“ dodala mluvčí.

Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.

Sdílejte článek