Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Policie už má řidiče, který srazil chodkyni a ujel

Ještě šest let nesměl řídit, přesto sedl za volant a jel. Přitom ale srazil na silnici chodkyni.

 

Policie už zná totožnost řidiče, který minulý týden v Ostravě srazil ženu, vážně ji zranil, ale od nehody ujel. O případu jsme psali zde.

„Policejní komisař zahájil trestní stíhání 21letého muže z Novojičínska pro trestné činy těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policie požádala o pomoc při pátrání po řidiči veřejnost poté, co 5. listopadu srazil ženu, jdoucí přes přechod pro chodce v Ostravě-Porubě. Z místa řidič ujel, aniž by vážně zraněné ženě poskytl pomoc.

„Kriminalisté, specializující se na odhalování „násilné“ trestné činnosti, v průběhu prověřování shromáždili informace, směřující k 21letému muži. Příčinou toho, že řidič z místa nehody ujel, měla být existence zákazu řízení motorových vozidel. Muži uložily soudy zákazy činnosti, přičemž aktuálně nesmí řídit do prosince roku 2021. Ve voze značky Škoda Octavia přitom v době nehody s řidičem měla cestovat další osoba.“

Nově obviněnému tedy hrozí další trest, tentokrát odnětí svobody až na pět let.