Nejnovější zprávy: Ostrava má plán, jak posadit více lidí ve městě na bicykly OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy

Společnost

Policisté v Ostravě dopadli hledaného mladíka, byl na útěku z diagnostického ústavu

Policisté dostali oznámení o krádeži kasičky se sbírkou, která byla postavena na pultu jednoho supermarketu v Ostravě-Mariánských Horách. Jak se později ukázalo, odcizil ji hledaný mladík.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Oznamovatelka do telefonu sdělila podrobný popis pachatele, který byl mladšího věku a oblečen do tmavého oblečení. Při útěku se k němu přidaly další tři osoby.

Policisté je vypátrali na ulici Muglinovská. „Už při samotné kontrole sdělili, že asi ví, proč jsou kontrolování,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jeden z mladíků se ke krádeži sám mužům zákona doznal. Jak hlídce uvedl, odcizil kasičku, se kterou utekl. Následně se k němu měli přidat kamarádi a měli odjet tramvají. „Poté vystoupili na zastávce, on měl při útěku kasičku rozbít a vyhodit,“ dodala Michalíková.

Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o nezletilé osoby. Mladík, který kasičku odcizil, byl navíc v celostátním pátrání. „Z důvodu útěku z diagnostického ústavu pro mládež. Ještě téhož dne byl předán vychovatelkám,“ řekla Michalíková.

V odcizené plastové schránce mělo být odhadem okolo 3000 korun. Jednalo se o sbírku od nadační společnosti pro nevyléčitelně nemocné děti a dospělé osoby.