Společnost
27/07/2019 Jaroslav Baďura

Populární Kafrárna Petra Kubaly bude od září v Divadle 12

Kafrárna, talkshow Petra Kubaly, našla po dvou a půl letech nový stálý prostor. Od září bude působit v novém ostravském Divadle 12.

"Kafrárna existuje už dva a půl roku. Za tu dobu přivítala přes padesát hostů nejen z Ostravy, ale také z Prahy nebo Brna," říká moderátor talkshow Petr Kubala.

"Jsem rád, že všichni ti báječní lidé pozvání přijali, protože každý večer pak byl ojedinělý a s úžasnou atmosférou. Také jsme uspořádali několik „výjezdních Kafráren“, jak s oblibou říkáváme. Byli jsme součástí například Frýdecko-místeckého festivalu nebo opavského festivalu Na cestě.

Kafrárna se stěhuje, proč se tak stane?
Kafrárna se od září představí v Divadle 12, které se nachází v budově Divadla Jiřího Myrona. Důvod je v podstatě jednoduchý - oslovil nás ředitel NDM pan Jiří Nekvasil a nabídl nám, že můžeme Kafrárnu uspořádat v tomto zbrusu novém divadelním prostoru. Nabídku jsme přijali, protože je to krok dopředu, a protože chceme být stále lepším a lepším pořadem pro naše diváky, musíme se pohybovat dopředu. Byla to zkrátka nabídka, která se neodmítá. Na druhou stranu klub Atlantik se nám těžko opouštěl, neboť právě klub Atlantik a konkrétně jeho vedoucí Renáta Jurdová pro nás hodně znamenají. Když nám po prvním roce fungování ze dne na den uzavřeli kavárnu, kde jsme tehdy fungovali, byla to právě Renáta, kdo nám podal pomocnou ruku. V klubu Atlantik jsme uskutečnili plno krásných představení a odehrálo se tam mnoho krásných setkání.

Co si od nového prostoru slibujete?
Divadlo 12 nabízí více prostoru pro nás, zázemí pro hosty a pohodlí pro diváky. Jeviště je mnohem větší a přímo vybízí k tomu, abychom je bezezbytku využili. Naši diváci budou mít konečně k dispozici šatnu před vstupem do sálu a také se budou moci občerstvit v baru, a to jak před představením, tak i po něm. Už dříve jsme zjistili, že mnoho našich hostů rádo po představení takříkajíc sejde mezi lidi a bar Divadla 12 je pro taková setkání naprosto skvělý.

Chystáte v konceptu Kafrárny i nějaké novinky, změny?
Ano, chystáme! Chceme dát prostor lidem, kteří dělají něco úžasného, ale zatím je nikdo nezná - ať už se jedná o místní hudebníky, podnikavce nebo osoby se zajímavým příběhem. V Ostravě a okolí je jich plno a zaslouží si, aby se o nich vědělo a mluvilo. Stejně tak chceme oslovit některé lokální charity. Už dříve jsme skrze Kafrárnu pomáhali a rozhodně v tom nehodláme přestat.

Co plánujete do budoucna?
Máme jasný cíl. Chceme se dále rozvíjet, zvát zajímavé i slavné hosty, pracovat na kvalitě talkshow a bavit naše publikum, jak nejdéle a nejlépe dovedeme.

Sdílejte článek