Nejnovější zprávy: Muzejníci odhalili pozoruhodný podvod ostravských radních Sezóna začíná, Ondráš a Radegastův Šenk jsou magnety nejen pro cyklisty

Kultura

Pořadatelé Beats for Love: Museli jsme přerušit program, šlo o bezpečnost všech

​První festivalový Beats for Love začal fenomenálně a natěšení a radost z toho, že se mohou opět všichni potkat, byla vidět na všech kolem.

Foto: se souhlasem Beats for Love

"Hned od začátku byla návštěvnost rekordní a nálada byla perfektní. Bohužel jsou ale věci, které nedokáže nikdo ovlivnit a tak i organizátoři festivalu se museli poprat s tím nejsložitějším, a to počasím," uvedli pořadatelé.

Ačkoliv den začal až téměř tropickými teplotami, se kterými se ovšem všichni popasovali dobře, v zápětí přišla extrémní změna počasí a bylo potřeba na to okamžitě reagovat.

"Pro organizátory festivalu je bezpečnost všech, kteří na festival přijdou, vždy absolutní prioritou a proto bylo nutné přistoupit k opatřením, která tu ještě nikdy předtím nenastala. Vzhledem k nepřízni počasí, která se bohužel festivalu nevyhnula, proběhlo částečné uzavření vybraných stagí, které v daný moment mohly představovat riziko. Vše bylo řešeno v kooperaci s bezpečnostními analytiky a odborníky, se kterými produkce festivalu intenzivně komunikovala a dbala jejich doporučení, aby byli všichni účastníci akce mimo nebezpečí," vysvětlili dnes organizátoři festivalu.

Situace spojená s tímto extrémním počasím bohužel vedla k permanentnímu uzavření Drum & Bass Ostrava!!! stage, jelikož přívaly deště způsobily poškození techniky, které se neslučovalo s opětovným otevřením stage pro následný plánovaný program.

„Přerušení programu je samozřejmě nepříjemná věc a je to vždy velké rozhodnutí, ale pokud jde o bezpečnost všech zúčastněných, ať už návštěvníků nebo všech, kteří se na provozu festivalu podílejí, není nad čím přemýšlet a je potřeba to okamžitě řešit se všemi bezpečnostními složkami, které jsou neodmyslitelně součátí festivalu,“ okomentoval situaci ředitel festivalu Kamil Rudolf.

„Velmi nás mrzí, že jsme museli přikročit k tak razantnímu kroku, ale v tu dobu v areálu bylo už více než 25 000 lidí a to je opravdu velká zodpovědnost,“ pokračoval Rudolf.

Jakmile bylo možné program obnovit a pokračovat, všechny stage se opět zaplnily a bylo možné navázat tam, kde to déšť přerušil. „Osobně bych chtěl poděkovat všem, kteří i po takové průtrži zůstali a navodili atmosféru, jakou si festival po třech letech určitě zaslouží,“ dodal Kamil Rudolf s tím, že se jen potvrdilo, že Beats for Love má nejlepší fanoušky.

Love stage zase zažila fenomenální jizdu v podobě vystoupení belgického producenta a DJe Lost Frequencies, který Ostravu navštívil úplně poprvé a svoje vystoupení si náležitě užil stejně tak, jako publikum, které zaplnilo téměř celou plochu před hlavní stagí a vytvořilo tak absolutně nenahraditelnou atmosféru a tím nastavil laťku pro další dny velmi vysoko.

House stage hned první den odpálila téměř pětihodinová italská nálož. Jako první z trojice, pocházející z jihu Evropy, se představila mladá vycházející hvězda Cassimm.

Nezapomenutelnou show předvedla také italská housová ikona The Cube Guys, kteří se na Beats for Love s radostí vrátili.

"Druhý festivalový den začíná otevřením bran opět v 16 hodin a můžete se těšit například na německou ikonu Alle Farbena, který se po třech letech vrátí na hlavní stage, stejně jako Dope D.O.D nebo Zardonic s vokalistou Fickle6, kteří to rozpálí na drum&bass. Počasí už bude po zbytek času festivalu přiznivě nakloněno a věříme, že všichni si budou moci nerušeně užívat vše, co tento hudební svátek nabízí. Beat for Love 2022 čeká další den plný skvělé hudby a zážitků," zvou pořadatelé.