Nejnovější zprávy: Reportáž: Podívejte se, jak vzniká moderní tramvajová trať v Ostravě Dlužíte peníze za černou jízdu? Dopravní podnik Ostrava nabízí řešení pro všechny neplatiče

Gastronomie

Poruba, centrum a teď Dolní oblast Vítkovic. CO KAFE má další pobočku

Dolní oblast Vítkovic oživí další zajímavý podnik - dnes tady byla otevřena nová restaurace CO KAFE.

Foto: Radim Kolibík

Řečeno jazykem mladých, bývalý špičkový volejbalista Richard Mauler "jede v Ostravě bomby". Nikoli však sportovní, nýbrž gastronomické...

Provozuje bistro Skoč Do Pole v Ostravě-Porubě, ve stejném ostravském obvodu má i kavárnu CO KAFE, která má "mladšího sourozence" v centru města na Nádražní ulici.

A nyní otevřel v Dolní oblasti Vítkovic, v sousedství populární kavárny Maryčka, novou restauraci CO KAFE.

"Pokud jde o prostor a kapacitu, je to zatím naše největší restaurace. Uvnitř je skoro sto míst a sto míst bude i na velké venkovní terase," říká Richard Mauler.

Nápad otevřít restauraci v Dolní oblasti Vítkovic prý měl spolu s kolegy v hlavě asi rok a půl. "To tady ale bylo staveniště," usmívá se Richard Mauler, který v místě cítí velký potenciál.

"Řada atraktivit už tady je a chystají se další, například zemědělské muzeum nebo sídlo Kofoly. Další firmy sem, pokud vím, míří."

Restaurace má kromě poměrně velkoryse řešené kuchyně i vlastní pražírnu kávy i pekárnu. "Snažíme se dělat si co nejvíce věcí sami, ale dáváme prostor, pokud to jde, lokálním dodavatelům. Brambory bereme od místního farmáře, maso a uzeniny od Bobra," říká Mauler.

Koncept restaurace bude stát, alespoň v počátcích, především na snídaních a celodenní stálé nabídce. "Uvidíme, jak se tady zaběhneme, jaký bude zájem hostů. Nebudeme nabízet každý den tři různá jídla, ale spíše budeme mít jedno až tři jídla po celý týden a pak nabídku obměníme."

Otevřeno bude už od půl osmé. "Chceme podchytit snídaně, je tady dobré parkování, takže věříme, že za námi hosté přijedou."

Restaurace bude otevřena po celý týden včetně víkendu.

Fotogalerie