Sport
29/11/2022 Petr Sobol

Poruba chce napravit porážku z derby. Doma přivítá Šumperk

Hokejisté Poruby v sobotním víkendovém šlágru Chance ligy prohráli doma v prodloužení s Frýdkem-Místkem. Ve středu před vlastními fanoušky vyzvou Šumperk.

Poruba nad Frýdkem-Místkem vedla 2:0, ještě sedm minut před koncem to bylo 3:2, hosté pak ale vyrovnali a v prodloužení rozhodli o své výhře. „Při hře tři na tři nás prokráčel hráč, on to neprojel, on prokráčel, a dal branku. Bohužel, takhle to je. Teď se musíme připravit na středu, hrát dál, zapomenout na ty – vlastně ne zapomenout, ale ty dobré věci vypíchnout, horší věci ukázat a nic se neděje, jde se dál,“ prohlásil po utkání ostravský kouč Jiří Režnar.

Ve středu Poruba doma přivítá Šumperk, který se pyšní sérií tří vítězných duelů v řadě. Naposledy doma porazil po nájezdech Kolín. „Myslím si, že 50 minut zápasu nebylo z naší strany povedených. Trochu jsme se hledali, nejely nám úplně nohy. Na druhou stranu vyzdvihnu gólmana, který nás v zápase držel. Pomohl nám a dodal nám šanci bojovat,“ uvedl šumperský trenér David Švagrovský.

Poruba je i přes sobotní porážku v tabulce stále první, dva body před druhou Třebíčí. Šumperku patří desátá příčka.

První vzájemný zápas letos vyhrála Poruba, která v Šumperku zvítězila 5:2. Jak to dopadne tentokrát? Utkání startuje v 17:30.

Sdílejte článek