Nejnovější zprávy: Ostravská talkshow Kafrárna slaví 5 let! Přivítala už 150 hostů Vraťme se k normálnímu životu, vyzývá viroložka Hana Zelená

Sport

Poruba jede! V sobotu hraje o šest bodů proti Šumperku

Hokejisté Poruby stoupají tabulkou. A pokud v sobotu doma porazí Šumperk, tak se mohou posunout ještě výš.

Foto: Lukáš Bajgar

Poruba bodovala už v pěti zápasech v řadě. Čtyři z posledních pěti duelů dokonce vyhrála. Naposledy doma ve středu porazila 3:0 Kolín a poskočila na jedenácté místo tabulky.

„Pokud budeme hrát zodpovědně a týmově, jak jsme odehráli poslední zápasy, tak by to mohlo fungovat. Pozitivem jsou také výkony brankáře Brízgaly, Adam chytil šanci za pačesy a zatím chytá parádně,“ řekl spokojeně ostravský trenér Jiří Režnar.

Další důležitý zápas čeká Porubu v sobotu, kdy doma vyzve Šumperk. Tedy tým, který je v tabulce o jednu příčku výš, má však stejně bodů, jako Režnarův soubor. Pokud tak Poruba důležitý souboj zvládne, tak se posune zase (minimálně) o stupínek výš.

Šumperk však nedá svou kůži lacino. To dokázal i ve středečním duelu na vsetínském Lapači, kde překvapivě vyhrál 4:1. „Na hráčích bylo jednoznačně vidět, že chtěli hrát hru, kterou jsme si ráno na poradě řekli. Bylo vidět, že chtějí vyhrát a udělat cokoliv pro vítězství a já si myslím, že to nám přineslo ovoce a hlavně body. Takže obrovská pochvala a teď je potřeba na to navázat,“ prohlásil kouč šumperských Draků Martin Janeček.

K lídrům týmu patří produktivní útočníci Žálčík s Vildumetzem, Macuhem a Kindlem, při střelecké chuti je i Kratochvíl. V šumperské bráně se letos protočili čtyři gólmani, nejvíc prostoru ale dostává Vojtěch Mokry, který si drží téměř 91,5% úspěšnost zákroků.

Sobotní bitva o šest bodů začíná v 16 hodin.