Nejnovější zprávy: Neskutečná láska legendárních sportovců. Zátopkovi by dnes oslavili 98. narozeniny Ostrava dnes hostí Pardubice. Rozdrolí Baník soupeře jako perník?

Společnost

Poruba opraví ulici Gustava Klimenta. Vznikne zde 100 parkovacích míst

Ostravský městský obvod Poruba začal s rekonstrukcí ulice Gustava Klimenta.

Foto: google.maps

Letos jde o jednu z nejvýznamnějších investičních akcí v této části krajské metropole. Má pomoci vyřešit především problém s nedostatkem parkovacích míst v lokalitě.

Opravy vyjdou na 22 milionů korun, řekla Jana Janošcová z porubské radnice.

"Ačkoli to tak aktuálně nevypadá, na ulici Gustava Klimenta v prvním stavebním obvodu, který vznikal začátkem 50. let minulého století, je v současné době necelých 20 legálních parkovacích míst. A to v celém úseku od nábřeží SPB až po ulici Kopeckého," uvedla Janošcová.

Po dokončené rekonstrukci by v místě měla být více než stovka parkovacích stání. Oprava se uskuteční ve dvou etapách. Nyní se bude upravovat část ulice od nábřeží SPB po průjezd u Budovatelské ulice. Druhá etapa je v plánu příští rok.

"V první etapě vznikne nové parkoviště pro 15 vozidel, dalších 30 míst získáme po obou stranách silnice. Opravou projdou povrchy silnice a chodníků, nové bude odvodnění i veřejné osvětlení. Hotovo by mělo být do konce listopadu," uvedla místostarostka Petra Brodová (ANO).

Druhá etapa se chystá na jaro příštího roku, kdy se bude opravovat zbytek ulice až po křižovatku s ulicí M. Kopeckého.

"Zvláštní pozornost budeme věnovat prostoru před gymnáziem, kde vznikne odpočinková zóna. Návrh na jeho úpravu přihlásili studenti školy před dvěma lety do projektu participativního rozpočtu Zelená Porubě a následně i aktivně spolupracovali na návrhu konkrétního řešení. Vznikne tak příjemný veřejný prostor s dřevěnou terasou, lavičkami a záhony, o které se budou starat sami studenti," doplnila Brodová.