06/12/2022 Petr Sobol

Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín

Hokejisté Poruby jedou! Ostravané potvrdili skvělou formu dalšími důležitými výhrami ve Zlíně a Jihlavě a chystají se na středeční domácí prvoligový šlágr.

Poruba bodovala už šestkrát v řadě. Z těchto zápasů prohrála jediný a drží si první místo tabulky. Naposledy Ostravané zvítězili v pondělí na půdě Jihlavy, kde vyhráli 3:2 po nájezdech. „Utkání bylo uplácané a jsme rádi, že jsme ho uhráli s dvěma body, které jsou zlaté,“ prohlásil trenér Poruby Jiří Režnar.

Ve středu Poruba doma přivítá Vsetín, který je v tabulce Chance ligy druhý, pět bodů za vedoucí Porubou. Taky Valaši jsou ve formě a vyhráli už pět zápasů po sobě. V tom posledním udolali doma na Lapači Šumperk, který porazili 4:3. „Měli jsme vlažný vstup do utkání. Dvě třetiny z tohoto utkání jsme měli jak dobré pasáže, tak i hluchá místa. Potěšila mě třetí třetina, zdálo se mi, že jsme měli více sil, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali 37 sekund do konce,“ poukázal na závěrečnou koncovku vsetínský kouč Jiří Weintritt.

Vsetínskou bránu hájí ruský gólman Maxim Žukov, k oporám patří taky zkušený bek Ondřej Němec nebo produktivní forvard Luboš Rob.

Vsetín už letos Porubu dvakrát porazil. Jak to dopadne tentokrát? Středeční duel začíná v 17:30.