Nejnovější zprávy: Když Ostravou kráčeli sloni a lvi. Před 60 lety zanikl stálý cirkus Beskyd Ničivý požár v garážích DPO způsobilo nabíjení elektrobusu

Kultura

Porubské letní kino se vrátí do legendárního Amfi

Porubské letní kino se letos jedním snímkem vrátí i do legendárního letního kina Amfi za Domem kultury Poklad.

Foto: filmfestivalostrava.com

Areál kina se nyní připravuje tak, aby se v něm dalo promítat. Porubské letní kino letos nabídne tři snímky - zahraniční komedii, českou klasiku a animovaný snímek, řekl dnes mluvčí radnice Martin Otipka.

"Letní kino se vrátí do míst, kam chodily za filmy generace Ostravanů. V areálu se nyní opravují lavičky a uklízí okolí. Obnovenou premiéru bude mít ale areál už 31. května, kdy v něm jako součást festivalu Ostrava Kamera Oko budou dávat film Annie Hall," řekl Otipka. Připomněl, že naposledy letní kino Amfi promítalo v roce 1996.

Letní kino se v Porubě těší značné oblibě. Tradici promítání filmů pod širým nebem Poruba obnovila v roce 2015. O promítaných filmech mohou rozhodovat sami diváci. Letos si mohli vybírat ze tří kategorií, kde měli v nabídce vždy deset snímků.

V kategorii americké, britské nebo francouzské komedie zvítězila v hlasování americká romantická komedie Hudbu složil, slova napsal z roku 2007 s Hughem Grantem a Drew Barrymorovou v hlavních rolích. Snímek promítání letního kina zahájí, a to 27. června na louce u Francouzské ulici.

V kategorii českých klasických filmů získal nejvíce hlasů film Na samotě u lesa, který diváci uvidí 25. července, a to právě v areálu někdejšího kina Amfi.

Mezi animovanými filmy měla největší úspěch u hlasujících komedie Já, padouch 3, která se bude promítat 22. srpna opět u Francouzské ulici.