Nejnovější zprávy: Kam dnes na oběd? Na Buddha bowl k Valíčkovi! ​Výstava Cirkusová příšera versus Fialoví ďábli připomene brakovou literaturu v předválečné Ostravě

Společnost

Potápěči našli tělo muže utonulého ve štěrkovně v Hlučíně

Policejní potápěči v pátek v podvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka.

Foto: Policie ČR

Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva, řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Devětatřicetiletý muž ve čtvrtek krátce před 18:00 oznámil na tísňovou linku, že pohřešuje kamaráda z Ostravy. Muži si okolo 17:30 vypůjčili v Kozmicích na Opavsku šlapadlo a vydali se na něm k ostrovu, který je uprostřed vodní plochy a je od břehu vzdálený přibližně 200 metrů.

"Z přesně nezjištěných příčin třicetiletý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval," uvedl Černohorský.

Starší kamarád začal volat o pomoc a na místo ze břehu dorazili vodní záchranáři, kteří začali propátrávat hladinu jezera. Následně dorazili i další policisté.

Večer byla pátrací akce přerušena a pokračovala znovu od pátečního rána. Utonulý byl nalezen okolo 18:20.