Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

Potvrzeno: Za výbuch v domě v Ostravě-Hrabůvce může výroba drog

​V souvislosti se středečním výbuchem a požárem v pětipatrovém domě v Ostravě-Hrabůvce policie zadržela osmačtyřicetiletého muže.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Potvrdila také dřívější spekulace, že příčinou neštěstí byl výbuch varny pervitinu. U zadrženého lze očekávat podání podnětu k návrhu na vzetí do vazby.

Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková. Muži hrozí dva až deset let vězení. Při požáru se zranilo šest lidí.

"Kriminalisté pracovali s několika verzemi, kterými mohla být exploze způsobena. Jedna z prověřovaných verzí se potvrdila. K výbuchu a následnému požáru došlo s největší pravděpodobností při neodborné manipulaci s chemickými látkami při nelegální výrobě metamfetaminu," uvedla Michalíková.

"Zadrželi podezřelého muže ve věku 48 let, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V dané věci bylo proti němu zahájeno trestní stíhání, přičemž mu za vytýkanou trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody v trvání od dvou do deseti let," dodala.

Čtěte také: Hrůza na sídlišti v Ostravě-Hrabůvce, dům zdemoloval výbuch a požár

Policie zatím nechce specifikovat, o jaký trestný čin se podle ní jedná. Podle informací ČTK by mělo jít o nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

"Kriminalisté budou i nadále vyšetřovat okolnosti případu a případnou míru zavinění dalších podezřelých osob, které se v inkriminovanou dobu mohly na místě činu nacházet," dodala mluvčí.

Sedmatřicetiletý muž, který při explozi utrpěl popáleniny na více než polovině těla, je stále ve vážném stavu ve Fakultní nemocnici Ostrava.

"Je dál ve vážném stavu. Umístěn je na jednotce intenzivní péče popáleninového centra," uvedla mluvčí zdravotnického zařízení Petra Petlachová.