Nejnovější zprávy: České dráhy ruší od 28. října pendolina a další spojení mezi Prahou a Ostravou Nákupní centrum Géčko v Porubě je stále otevřeno a rozdává dárky

Společnost

​Požár vozidla komplikoval dopravu na silnici u slovenských hranic

Požár vozidla vezoucího acetylenové lahve dnes komplikoval v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku dopravu na silnici I/11, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

Foto: HZS MSK

Při požáru nikdo nebyl zraněn, silnice ale byla přes dvě hodiny uzavřena a utvořily se tam kolony, které se po otevření pozvolna rozjely, řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Požár byl nahlášen okolo 16:30. Vozidlo začalo hořet v místě, kde je zúžená vozovka. Na místě se v obou směrech vytvořily kolony kamionů dlouhé až pět kilometrů. Řidiči museli jezdit po objízdných trasách, které se ale postupně ucpaly.

Černohorský řekl, že hasiči láhve nejprve museli ochladit a pak je odstranili z komunikace. Silnice pak byla otevřena, provoz tam řídí semafory.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela uvedl, že hořel acetylén, který unikal z tlakové lahve svařovací soupravy při opravě mostu.

"Štěstím bylo, že plameny šlehaly pouze z hadic, nikoliv z tlakové lahve samotné. Za únik plynu a požár může technická závada na svařovací soupravě," uvedl Kůdela.

Škoda způsobená požárem se předběžně odhaduje na 50.000 korun. "Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Jablunkova, kteří z dálky šlehající plameny na korbě dodávky rychle uhasili a pak chladili tlakovou lahev," uvedl Kůdela. Na místě zasahovalo sedm jednotek.

Tlakovou lahev s unikajícím acetylénem se za více než hodinu podařilo ochladit na 15 stupňů Celsia.

"Hasiči pak vytvořili z přívěsného vozíku a dvou nepromokavých stavebních plachet provizorní vanu, naplněnou vodou. Umístěna byla v příkopu, kam tlakovou láhev opatrně přenesli, a tím ji dále ochlazovali," uvedl Kůdela.

Z bezpečnostních důvodů musí láhev zůstat ponořená ve vodě z dalších 24 hodin.