Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Sport

Překvapení v Opavě! Trenér Skuhravý z rodinných důvodů skončil

Když mu syn řekl, že by byl radši, kdyby fotbalisté Opavy s Jabloncem prohráli, aby už měl tátu doma, byl trenér Roman Skuhravý definitivně rozhodnutý. Angažmá v SFC Opava ukončil k dnešnímu dni s tím, že jediným důvodem je touha být blíže rodině.

Roman Skuhravý, teď už bývalý trenér fotbalistů SFC Opava (Foto: sfc.cz)

"Rozhodnutí jsem udělal v neděli ráno. Zjistil jsem, že dělám věc, která dělá dobře mně, ale bohužel ne úplně tak i mým blízkým. Rodina mě podporuje a já se chci v tuto chvíli věnovat svému synovi. Na nějakou dobu musím pracovat v blízkosti tak, abych mu mohl být dennodenně otcem," vysvětlil pro klubový web trenér, který letos Opavu po 13 letech vrátil do první ligy.

Slezané se pod jeho vedením již od sezóny 2016/2017 prezentovali ofenzivním pojetím hry. Loni postoupili do finále domácího poháru a letos si s přehledem zajistili účast mezi elitou, když soupeřům ve druhé lize nasázeli více než 70 gólů.

Start aktuální sezóny jim sice nevyšel podle představ, ale sobotní výhra 2:0 nad Jabloncem dávala naději, že se Opavané zvednou k lepší hře i výsledkům.

Po dnešní překvapivé zprávě to už však bude úkolem nového trenéra. Tím bude Ivan Kopecký, který dříve působil ve Vítkovicích či v Jihlavě.

"S trenérem Romanem Skuhravým jsme měli jedinečnou dohodu, a to, že spolupráci může kdykoliv ukončit z rodinných důvodů. Na začátku týdne nás požádal, zda by ji mohl využít. My jsme jeho požadavku, i když velice neradi, vyhověli,“ uvedl předseda představenstva SFC Opava Marek Hájek.

Jak dále dodal sám Skuhravý, za jeho odchodem, který působí velmi emotivně, jsou výhradně rodinné záležitosti. Nikoli například finanční situace klubu, jak mohou spekulovat někteří fanoušci.

"Přísahám na své děti, že nic jiného, než rodinné důvody v tom nejsou. Nechci se dožít toho, co jsem udělal se starším synem kvůli mé profesionální kariéře. Chci se mu věnovat a samozřejmě u toho pracovat, ale bohužel v této chvíli to nejde v daném režimu, v jakém jsem fungoval," prohlásil Skuhravý.

Opavské angažmá vnímá jako nejlepší v trenérské kariéře. "Opava pro mě bude vždycky srdce. Jediné, co mě mrzí je, že jsem si nezahrál ligu v Opavě. Tak třeba někdy…," doplnil trenér, který věří, že ligový nováček svoji misi zvládne i navzdory nečekané změně.

"Jsem přesvědčený o tom, že Opava není o trenérovi, ale o tom, kam bude chtít směřovat. Jací lidé to povedou, a jak budou hráči pracovat. Jsou tady totiž úžasní fanoušci," uzavřel Skuhravý. Trenérský sympaťák, který se teď chystá kromě fotbalových aktivit také na roli otce na plný úvazek doma v Jablonci.