02/11/2018 Tomáš Svoboda

Přemohli soupeře i únavu! Hokejisté Vítkovic porazili Mladou Boleslav 3:2

Na dušičkový pátek byl v Ostravar Aréně k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém byli šťastnější domácí Vítkovice. O jejich výhře 3:2 nad "bruslaři" z Mladé Boleslavi rozhodl půl minuty před koncem obránce Petr Šidlík.

Poslední domácí zápas před reprezentační pauzou se Vítkovicím podařilo výborně zahájit. Do vedení je poslal už ve 2. minutě dorážkou Ondřej Roman.

Hosté ovšem byli schopní kontrovat, což ve 13. minutě potvrdil gólem na 1:1 David Šťastný.

Po první třetině přišla opět vyrovnaná druhá část, ve které padlo na obou stranách hodně trestů. Skóre se však měnilo až ve 33. minutě, kdy vrátil Ostravanům vedení Jakub Lev.

Reakce soupeře však byla blesková. Stačilo pouhých 23 vteřin, aby Pavol Skalický srovnal na 2:2.

Přestože si mnozí z 5 tisíc fanoušků už možná mysleli, že si návštěvu hokeje v pátek večer o něco prodlouží, vyvedl je z omylu domácí bek Petr Šidlík, který v čase 59:29 trefil cennou výhru 3:2.

Vítkovice se díky jeho premiérové brance a zisku tří bodů posunuly na 4. místo v tabulce. Za vedoucí trojicí Liberec, Sparta a Hradec Králové zaostávají o pouhé dva body.

"Chtěl bych poděkovat klukům za velice bojovný výkon. Šlo vidět, že kabina zápasem strašně moc žila. Šla si za vítězstvím, ačkoli výkon byl takový střídavý. Chvílemi to bylo velmi slušné, pak zase ne úplně ideální. Byla vidět únava, nohy nám tolik nešly," hodnotil asistent trenéra Pavel Trnka.

Hostům naopak musel na dlouhou cestu domů stačit dobrý pocit ze slušného výkonu. Více o duelu, jehož nejlepšími hráči byli brankáři Patrik Bartošák a Gašper Krošelj, napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.