Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Sport

Prestižní bitva. Hokejisté Poruby přivítají Zlín

Hokejisty Poruby čekají dva prestižní domácí zápasy v řadě. V tom prvním přivítají ve středu Zlín, v sobotu je pak čeká Jihlava.

Foto: Lukáš Bajgar

Výsledky Poruby byly v posledních zápasech kolísavé, v sobotu ale Ostravané vyhráli vysoko 6:1 v Šumperku a naladili se na pozitivní vlnu. “Odehráli jsme velmi dobré utkání. Myslím, že jsme hráli dobře už ve Frýdku-Místku, i když jsme tam prohráli 0:4. Bohužel jsme nedali branky, tentokrát jsme už měli větší klid na hokejkách. Naše zakončení bylo takové, jaké by mělo být,” pochvaloval své svěřence trenér Jiří Režnar.

Poruba je v tabulce Chance ligy první, na druhou Třebíč má jeden bod i zápas k dobu. A už ve středu čeká Ostravany další prestižní zápas. Na led Poruby dorazí ještě loni extraligový Zlín.

Berani byli před startem soutěže velkým favoritem na postup, zatím se ale trápí a v tabulce jsou až dvanáctí. Hůř je na tom jen Šumperk a Pardubice B.

Tým z Baťova města má sice na soupisce řadu známých jmen, výsledky tomu ale zdaleka neodpovídají. Naposledy však Zlín uspěl a doma porazil 3:2 Frýdek-Místek. “Kluci podali od brankáře až po posledního útočníka v sestavě výborný výkon a jsme za to velmi rádi. Potřebovali jsme tento zápas ke zvednutí sebevědomí, protože výhru jsme si museli odfárat. Výhra o gól je pro nás v naší situaci velmi důležitá," pochválil tým asistent zlínského trenéra Oldřich Horák.

Poruba letos Zlín dvakrát porazila. Dokáže to i potřetí? Středeční souboj začíná v 17:30.