Společnost
28/01/2020 Jaroslav Baďura

Při hromadné bitce v Orlové zasahovaly tři posádky záchranářů

U hromadné bitky v Orlové, o které jsme vás dnes informovali, nezůstalo jen u pěstí, záchranáři ošetřili několik zraněných.

Posádky záchranářů zasahovaly v pondělí 27. ledna večer u osob zraněných při hromadné bitce v centru Orlové.

Operační středisko bylo o události na Karvinsku informováno před půl osmou a na místě zasahovaly spolu s policisty tři posádky záchranné služby – lékařská rendez-vous a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci.

Ošetřit bylo nutno celkem čtyři účastníky fyzické potyčky.

"Muži ve věku šestatřiceti a dvaceti let utrpěli bodné poranění v oblasti krku, resp. hrudníku. Jejich stav nebyl život ohrožující a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli přepraveni na chirurgické oddělení karvinské nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pomoc záchranářů potřeboval dále sedmnáctiletý mladík, který byl zasažen slzným plynem, a záchranáři jej předali v ostravské Městské nemocnici.

Jednačtyřicetiletý muž byl ošetřen s poraněním horní končetiny a obličeje, následně transportován na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice.

Zajímá vás, kolik lidí se vzájemně v Orlové popralo a jak o hromadné bitce referovala policie? Čtěte náš dnešní článek zde.

Sdílejte článek