Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Společnost

Při požáru chaty zemřel člověk

Do ulice Na Výspě v Šenově byli v neděli 8. prosince 2019 čtyři minuty před devátou hodinou dopolední vysláni hasiči k ohlášenému požáru chaty.

Foto: Tomás Lach

Na místo vyjely jednotky ze stanic v Havířově a Slezské Ostravě spolu s dobrovolnými jednotkami z Šenova a Radvanic. V průběhu zásahu je doplnil protiplynový automobil ze stanice v Ostravě - Zábřehu, který dovezl další tlakové láhve k dýchacím přístrojům.

Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že se jedná o rozvinutý požár chatky o půdorysu přibližně 7x6 metrů a přilehlé pergoly. Po vniknutí do objektu uvnitř našli osobu v bezvědomí, kterou ihned vynesli ven a zahájili resuscitaci.

V té je následně doplnili zdravotníci ze záchranné služby, kterou nechal na místo povolat velitel zásahu, lékař však přibližně po 45 minutách společné snahy konstatoval smrt.

Požár hasiči zlikvidovali několika vodními proudy, část konstrukce museli rozebrat, aby se dostali ke skrytým ohniskům. S jejich vyhledáváním jim v průběhu celého zásahu pomáhaly termokamery.

Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na 100 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření specialistů z řad hasičů i Policie ČR.