Společnost
13/08/2023 Jaroslav Baďura

Při těžké nehodě v Ostravě byly zraněny dvě děti a jedna žena

​Záchranáři zasahovali v sobotu 12. srpna u vážného střetu dvou vozidel v Ostravě- Hrabové.

Událost převzali krajští operátoři pět minut před patnáctou hodinou a na místo události vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, spolu s lékařským rendez-vous.

"Záchranáři ošetřovali celkem čtyři účastníky nehody, všichni byli při vědomí a se zdravotníky v kontaktu. Sedmiletý chlapec utrpěl těžké poranění nohy a hlavy, stejně jako další, o čtyři roky starší chlapec, jehož poranění byla středně závažná," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Čtyřiatřicetiletá žena byla rovněž zraněna vážně, a to v oblasti nohy. Všichni tři účastníci nehody byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraveni do ostravské Fakultní nemocnice.

Do péče Městské nemocnice Ostrava byla předána se středně těžkým poraněním horní končetiny pětapadesátiletá žena.

Podle policie se nehoda stala tak, že osobní vozidlo značky Škoda Scala jelo po ulici Frýdecká ve směru na Frýdek-Místek, kdy podle prvotních informací měl jeho řidič ročníku 1988 odbočit vlevo, přičemž v tu chvíli jelo v opačném směru po hlavní komunikaci vozidlo značky BMW, čímž došlo k jejich střetu.

"Následkem kolize vozidlo Škoda Scala skončilo na střeše. V tomto autě cestovalo pět osob, z toho dvě nezletilé děti. V druhém vozidle cestoval řidič ročníku 1978 a nezletilé dítě. U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Po dobu nezbytně nutnou byla tato silnice uzavřena.

Nyní se okolnostmi a příčinami nehody zabývají kriminalisté.

Sdílejte článek