Společnost
05/12/2015 Jaroslav Baďura

Při tragickém požáru na Opavsku uhořelo dítě. Sourozenec a rodiče jsou zraněni

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno v obci Radkov (okres Opava), kde hořelo ve starším rodinném domku. Při požáru jednoho pokoje nepřežilo čtyřměsíční dítě, do nemocnice byl se zraněním převezen jeho otec, matka a pětiletý syn.

„Záchranáři na místě události resuscitovali dítě v kojeneckém věku, které nejevilo známky života. Přes veškerou snahu posádek se nepodařilo obnovit jeho srdeční činnost. Dítě podlehlo následkům požáru a zasahující lékaři byli nuceni konstatovat jeho smrt. Ošetřeni byli dvaatřicetiletý muž, osmadvacetiletá žena a pětileté dítě,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Humpl.

Muž s dítětem se nadýchali zplodin hoření, avšak byli při vědomí a mimo ohrožení života. Vrtulník letecké záchranné služby je po prvotním ošetření předal do další péče ve Fakultní nemocnici Ostrava.  Žena utrpěla poranění horních končetin a vážné popáleniny v oblasti hlavy. Záchranáři jí poskytli potřebnou péči a poté pacientku přepravili rovněž do ostravské Fakultní nemocnice Ostrava.

Hasiči ani policie zatím neoznámili, proč v rodinném domku vlastně hořelo. „Příčina vzniku požáru je v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v rodinném domku informováno v sobotu o půl osmé ráno. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Vítkově, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radkov a Melč.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu ze sedm minut, dohašování jim zabralo 14 minut. Předběžná škoda je zhruba 200 tisíc korun. Událost šetří policie ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů,“ dodal mluvčí Kůdela.

Sdílejte článek