Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Společnost

Při vážné autonehodě zemřela osmnáctiletá dívka

​Týmy záchranářů zasahovaly v úterý 13. srpna večer u smrtelné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto: Archiv

Operační středisko bylo v půl desáté informováno o havárii osobního vozidla na silnici poblíž Paskova. Na místo ihned vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjely pozemní posádky zdravotnické záchranné služby z Frýdku-Místku.

Automobil skončil po nehodě mimo vozovku a v jeho vraku zůstala zaklíněna osmnáctiletá dívka. V době příjezdu posádek ZZS selhávalo její dýchání a krevní oběh. Poté, co se pacientku podařilo vyprostit, zahájily týmy záchranářů resuscitaci.

"Zasahující lékaři provedli intubaci dýchacích cest a připojení na řízenou ventilaci, použili přístroj zajišťující nepřímou srdeční masáž. Za současného podávání léků se po dobu tři čtvrtě hodiny snažili o záchranu. Postižená však utrpěla mnohočetná poranění, která se ukázala být neslučitelná se životem. Lékaři ZZS tak museli nakonec konstatovat její smrt," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Ve vozidle cestovala také sedmnáctiletá dívka. Byla ošetřena s poraněním zad, a to lehčího charakteru.

"Její stav nebyl život ohrožující a následně ji pozemní tým ZZS přepravil do frýdecko-místecké nemocnice," dodal mluvčí.