Nejnovější zprávy: Ještě archeologický průzkum a pak už se v centru Ostravy začne stavět ​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená

Společnost

Při vážné nehodě byli zraněni tři lidé. Zasahoval i vrtulník

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 3. září u vážné dopravní nehody v Novém Jičíně.

Ilustrační foto: Archiv

Po půl deváté večer byl operátorům nahlášen náraz osobního automobilu do betonové mostní konstrukce, a to s větším počtem zraněných. Na místo proto ihned vyjely čtyři týmy záchranné služby ze základen Nový Jičín a Kopřivnice, na pomoc byl vyslán rovněž vrtulník LZS z Ostravy.

"Třiadvacetiletý muž utrpěl poranění hlavy a zasahující lékař vyslovil podezření také na poranění mozku," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice a předán do rukou lékařů urgentního příjmu.

Ošetřena byla dále šestnáctiletá dívka a osmadvacetiletá žena, obě se středně těžkými poraněními horní končetiny a hrudníku, resp. hlavy a hrudníku. Poté je pozemní posádky předaly na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice.

Záchranáři vyšetřili také dva další účastníky nehody, kteří však nejevili známky poranění a jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.