Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Proměny kraje

Příběh z první linie. "Jsme už ve fázi, kdy lidé umírají," říká záchranář

Záchranář Jiří Šigut by chtěl být na začátku července u porodu své přítelkyně. Do té doby ale musí bojovat v první linii proti koronaviru. I proto, aby bylo zase vše jako dřív.

Foto: MSK

Příběh Jiřího Šiguta z Řepiště zveřejnil facebookový profil Moravskoslezského kraje.

Jiří Šigut zajišťuje převoz potvrzených nemocných, které koronavirus dostal do těžkého stavu. S nakaženými je v kontaktu poměrně často a podle jeho slov zažívá silné chvíle.

„Člověku utkví v hlavě, že se setkal s někým, kdo opravdu bojuje o život. Nedávno jsme převáželi seniora, který byl v umělém spánku, na lécích podporujících krevní oběh, dýchal za něj přístroj," popisuje záchranář situaci posledních dní.

"Jsme už ve fázi, kdy lidé začínají bohužel umírat. Nákazy se nebojím, náš tým funguje perfektně, spolupracujeme spolu šest let, důvěřujeme si a víme, jak postupovat, abychom byli v bezpečí," říká o týmové práci zkušený záchranář.

Když pracuju, mám nadrilované automatismy, které mě a mé okolí chrání. A jestli mám z něčeho strach? Na začátku července se nám narodí miminko. Moc bych si přál, aby už byla situace v taková, abych mohl být s mou přítelkyní u porodu,“ řekl záchranář Jiří Šigut.

Všem lidem vzkazuje, aby dodržovali všechna opatření a chovali se i dál slušně a ohleduplně. „Těší mě, že jsou vidět změny. Lidi si navzájem pomáhají, zajímají se. Chovají se jinak, než před pár měsíci. Cítíme soudržnost a ochotu, což nás hodně povzbuzuje,“ dodal Jiří Šigut.