Sport
14/02/2020 Jaroslav Baďura

Přímý boj o záchranu! Hokejové Vítkovice dnes hostí Pardubice

Bitva na krev z obou stran. Pátečním nejtřaskavějším soubojem extraligového kola bude bitva Vítkovic s Pardubicemi na ostravském ledě.

Záchranářský duel s šestibodovým nádechem. Zápas 45. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Dynamo Pardubice se hraje ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ v pátek 14. února od 17:30 hodin. Vstupenky za jednotnou cenu 159 Kč jsou v prodeji online v síti Ticketportal a v den zápasu také na pokladně arény.

Veledůležitý zápas, pro oba celky. Vítkovice versus Pardubice, jedenáctý versus čtrnáctý, které ale dělí jen 8 bodů.

Vítkovice zaskočily v Brně Kometu

Návrat po reprezentační přestávce vyšel Vítkovicím naštěstí na jedničku. Od těžkého utkání na ledě Komety Brno čekal málokdo bodový zisk, o to příjemnější pak jistě bylo zjištění, že Ostravané získali pod Špilberkem všechny tři body. Vykročili za nimi v první třetině, kdy přestáli úvodní tlak soupeře a během 41 sekund dvakrát skórovali. Kometa sice srovnala, ale to Vítkovické nesložilo a nakonec brali výhru 5:2.

„Přijeli jsme do Brna za získáním bodů s taktikou hrát ze zabezpečené obrany a na brejky. To se povedlo, dali jsme dva rychlé góly, ale pak se domácí dostali do kontaktu, dali branku na 1:2 a šli do velkého tlaku. Ve druhé části srovnali, ale nám se povedlo odpovědět. Ve třetí třetině jsme skvěle plnili taktiku a měli jsme dobré šance. Vybojovali jsme nakonec důležité tři body. Musím ještě zmínit, že všechna vyloučení z naší strany byla zbytečná, příště nás to může stát body,“ hodnotil středeční utkání hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Dynamo se nevzdává, dokud je naděje, bude bojovat

Pardubice jsou na posledním místě aktuálně tím, kdo drží černého petra sestupové partie. Ale boj nevzdávají. Spodek tabulky je vyrovnaný, nově se do záchranářských bojů sesunulo Kladno a Dynamo kromě bitvy s Vítkovicemi čeká v závěru základní části i měření sil s Rytíři.

Tým kolem nejprve vyhozeného a pak znovu přijatého kapitána a srdcaře Tomáše Rolinka bojuje. Bojuje o holé přežití a v posledních zápasech se mu i daří. Vždyť v předchozích pěti zápasech mocně bodoval, před pauzou dokonce vyhrál východočeské derby na ledě Hradce.

Po pauze je prvním duelem pro Pardubice právě střetnutí ve Vítkovicích, ke kterému se zraky hráčů i fanoušků upínají nyní asi nejvíce. Realizační tým vedený zkušeným mistrem z Plzně Milanem Razýmem nechce nic podcenit. Do Ostravy se mužstvo vydavá den před samotným utkáním. Od začátku sezony logicky došlo k mnoha změnám, i ve vedení. Klub už neřídí Martin Sýkora, byl nahrazen Ivanem Čonkou.

Organizaci se podařilo získat movitého partnera, který okamžitě začal pumpovat do týmu finance potřebné pro záchranu. Tu se z čista jasna ve východočeské kabině objevil z Mladé Boleslavi Michal Vondrka. Brankářskou jedničkou byl určen Pavel Kantor. Produktivitu vede Robert Kousal, střelecky se daří Janu Mandátovi či Radoslavu Tyborovi. Tvrdost do týmu přinesl ruský obr Zacharčuk.

Proti svým někdejším budou v pátek, kromě Kantora, hrát také rodák ze Studénky Vladimír Svačina či odchovanec porubského hokeje Tomáš Voráček. Není to sice tak, že by Pardubice měly situaci zcela ve svých rukou, ale mohou s ní samy leccos udělat a dokud bude žít i třeba jen teoretická naděje na záchranu, Dynamo bude bojovat.

Doma se musí vyhrát! Vítkovice spoléhají na fanoušky

Zápas s Pardubicemi je jedním z posledních sedmi před koncem základní části. Výhra Vítkovic v Brně dala Ostravanům možnost se nadechnout, ale do klidu mají daleko, pořád nejsou zachráněni a pořád je ve hře mnoho bodů.

Posunem na jedenácté místo se nikdo ve Vítkovicích nechlácholí. „V žádném případě se nedíváme nad sebe. Ono by se ale chtělo říct, že se nedíváme ani pod sebe. To jediné, na co se zaměřujeme, je ten následující nejbližší zápas. Hrajeme v něm o tři body a ty pokud možno chceme získat. Zápas s Pardubicemi je dalším důležitým utkáním. Je to zápas, který nemusí nic rozhodnout, ale může mnohé napovědět. A my jej hrajeme doma. A věříme, že doma máme podporu našich fanoušků," zve všechny na utkání trenér.

V minulosti už se několikrát prokázalo, že když jde o hodně, dokážou Ostravané naplnit halu, hnát tým dopředu, podpořit jej tak, že to vede k úspěchu.

"Já věřím, že každý v Ostravě ví, jak na tom jsme a že i když se nehraje o tituly a o medaile, hraje se i tak o hodně, hraje se o extraligový život a je potřeba teď každého jednoho fanouška, každého jednoho pokřiku, každého jednoho tlesknutí. Prostě jsme doma a chceme tenhle zápas vyhrát a chceme, potřebujeme, aby nás v tom podpořili i naši fanoušci, aby nám takto pomohli,“ říká kouč Trličík.

Sdílejte článek