12/09/2022 Petr Sobol

Přišel na plac a zase skóroval. Baroš dal další gól, Vigantice však schytaly výprask

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Baroš dal už šestý gól

Fotbalovému Baníku bylo 8. září přesně sto let. O dva dny později šly do akce Vigantice, za které znovu nastoupila legenda Baníku Milan Baroš. Čtyřicetiletý útočník šel do hry souboje v Horní Lidči v padesáté minutě a o dvanáct minut později se prosadil střelecky. Domácí ale v závěru přidali další dvě branky a vyhráli 5:2. Barošova bilance je však letos parádní, v pěti zápasech I.A třídy dal už šest branek.

Ze Zavadila je trenér

Bývalý hráč Opavy či Baníku Pavel Zavadil hrál ještě v loňské sezoně za druholigovou Zbrojovku. V létě sice ukončil profesionální kariéru, u fotbalu ale zůstal. Čtyřiačtyřicetiletý vynikající záložník začal hrát krajský přebor za Řepiště na Frýdecko-Místecku, kde se po pár kolech stal i hrajícím koučem. Své svěřence naposledy dovedl k výhře 2:0 nad Dolními Datyněmi.

Coufal s West Hamem nehrál

Fotbalisté West Hamu s ludgeřovickým Vladimírem Coufalem měli o víkendu odehrát zápas Premier League proti Newcastlu, jejich souboj byl ale odložen kvůli úmrtí královny Alžběty II. Kladiváři tak zůstávají na osmnáctém místě tabulky, na kontě mají jedinou výhru a čtyři body.

Zraněný Pavlenka nedochytal

Fotbalisté Brém prohráli v uplynulém bundesligovém kole 0:1 s Augsburgem. Smolné utkání odchytal český gólman Werderu Jiří Pavlenka, který se už v úvodu zranil. Hlučínský brankář, který chytal i za Baník, sice ještě zůstal na hřišti, v 29. minutě pro něj ale zápas definitivně skončil.

Veselého body na postup nestačily

Čeští basketbalisté dohráli na mistrovství Evropy v osmifinále. Po postupu z pražské skupiny se přesunuli do Berlína, kde narazili na favorizované Řeky. Český tým držel tři čtvrtiny krok a až do konce se rval o postup, po výhře 94:88 ale slaví Řecko. Na české straně odehrál velmi dobrý zápas Jan Veselý, který byl s jednadvaceti body nejlepším střelcem týmu. Dvaatřicetiletého basketbalistu z Ostravy nyní čeká angažmá v Barceloně, kam zamířil v létě z Fenerbahce.